
У Дніпрі викрили посадовців та медиків військово-лікарської комісії одного з районних територіальних центрів комплектування, а також працівників інших медичних установ міста, які підробляли чоловікам мобілізаційного віку результати аналізів на ВІЛ. Про це у неділю, 19 січня, повідомила Національна поліція, передають Патріоти України.
Як встановило слідство, фальсифіковані дані вносили до медичних документів та інформаційної системи Моніторинг соціально значущих хвороб. Це дозволяло чоловікам, які нібито мали серйозний діагноз, знятися з військового обліку та безперешкодно покидати територію України.
За підробку медичних довідок чоловіки призовного віку платили 10 тисяч доларів. Правоохоронці провели 19 обшуків у фігурантів справи — вдома, за місцем реєстрації, у службових кабінетах та автомобілях. Під час обшуків вилучили техніку, медичні документи та інші докази незаконної діяльності.
Наразі поліціянти розслідують кримінальне провадження за ч. 3 ст. 362 та ч. 3 ст. 368 ККУ. Винуватцям загрожує до 10 років ув’язнення, заборона займати певні посади або займатися певною діяльністю до трьох років, а також конфіскація майна.
Матеріал американського журналіста Крейга Сауерса про старовинний український напій контабас здобув перемогу на престижній премії James Beard Awards. Цей текст отримав нагороду в категорії The Journalism Awards, передають Патріоти України з посиланням ...
Крихітні кристали, що містяться в метеориті, розповіли про приховану епоху в історії руйнівних зіткнень у Сонячній системі. Частинки дуже малі, їх неможливо розгледіти без мікроскопа, але вчені під керівництвом планетолога Керолін Кроу з Університету К...