Підтримати тих, кому найважче: В Україні стартує зимовий марафон листів в'язням Кремля

Акція на підтримку політв'язнів. Київ, 11 жовтня 2020 року

В Україні Center for Civil Liberties/Центр Громадянських Свобод спільно з Euromaidan Press у рамках кампанії #LetMyPeopleGo розпочинає традиційний Зимовий марафон листів для в'язнів Кремля, зазначають Патріоти України.

«Більшість із нас зустрічатиме зимові свята у теплі, затишку та з родиною. Українські політв'язні Кремля – з конвоєм, баландою, карцером, забуті на батьківщині... Чи не забуті? Ми можемо показати ув'язненим, що ми пам'ятаємо, і зробити їхній Новий Рік трохи теплішим», – йдеться у повідомленні Центру громадянських свобод.

Зазначається, що за ґратами в Росії та анексованому Криму перебувають щонайменше 127 українців, ще близько 300 – утримують на території окупованого Донбасу.

«Це досить різні люди – підприємець Валентин Виговський, правозахисник Сервер Мустафаєв, громадянський журналіст Сейран Салієв, вчителька Наталія Шило, лікар Наталія Стаценко, музикант Валерій Матюшенко, пенсіонер Віталій Атаманчук та багато інших», – зазначають правозахисники.

В організації уточнили, яких правил при написанні листів слід дотримуватися, щоб вони пройшли російську тюремну цензуру:

  • писати російською мовою;
  • дотримуватися політичної нейтральності;
  • вказувати на конверті рік народження, повне ім'я, по батькові та прізвище адресата.

«Якщо ви вирішили написати лист людині, яка перебуває в окупованому Донбасі або в окупованому Криму, прохання ставити адресу Центру громадянських свобод: 01024 Київ, Басейна 9-Г, оф.25, абонентська скринька 10. Принаймні, ці листи отримають рідні полонених, якщо передати їх адресатам жодної можливості не буде. Якщо сумніваєтеся, кому написати – також надсилайте до Центру Громадянських Свобод, їх передадуть тим політв'язням, які отримали менше листів», – йдеться у повідомленні.

Правозахисники закликали також робити фото листів і селфі з ними та публізкувати в мережі з хештегами #LetMyPeopleGo #PrisonersVoice, запрошуючи інших приєднатися до акції.

Зазначається, що марафон триватиме до кінця січня.

Увага, це треба знати! Штрафи за генератори: Українцям загрожують великі грошові стягнення

понеділок, 5 грудень 2022, 7:44

Криза в енергетичній системі України змушує українців шукати альтернативні джерела електроенергії. Багато громадян вдалися до закупівлі генераторів. Проте не всі знають, що є певні правила експлуатації цих приладів, які порушувати не можна. А штрафи за...

В Україні вріже найсильніший мороз: Синоптики розповіли, коли вдарить -13 та прийде шторм

понеділок, 5 грудень 2022, 7:35

Погода в Україні вже з настанням нового тижня покаже справжню зиму. 5 грудня буде морозним та сніжним. Як обіцяють синоптики, у Карпатах варто очікувати дощ з мокрим снігом, місцями очікується до -13 градусів, передають Патріоти України. Крім того, в п...