Сценарій, у якому хтось намагається відчинити аварійні двері літака в повітрі, лякає навіть досвідчених пасажирів. Але, як з’ясувалося, боятися цього не варто - бо відкрити двері просто неможливо, передають Патріоти України.
Колишній пілот і авіаексперт Ден Бабб пояснив: у повітрі аварійні двері працюють як “тискові пробки”, які ще більше притискаються до корпусу літака завдяки різниці тиску всередині та зовні.
«У польоті тиск усередині салону — близько 9 фунтів на квадратний дюйм. Людськими зусиллями подолати це неможливо», — пояснив пілот American Airlines Стів Шайбнер.
Його колега Паскаль Куні додає:
«Ми створюємо в салоні умови ніби на висоті 2–2,5 км, щоб пасажири могли дихати. Цей тиск буквально притискає двері до корпусу».
На землі, коли тиск міжсередовищем ще не встановлено, двері можна відкрити. Так, у 2010-му стюард ДжетБлю Стівен Слейтер відкрив аварійні двері після конфлікту з пасажиром і з'їхав по евакуаційному трапу — після чого потрапив до суду.
Хоч це фізично і неможливо, деякі пасажири все одно намагаються. Наприклад:
Висновок простий: не варто панікувати — в польоті двері ніхто не відкриє. Але спроба це зробити на землі чи в повітрі — гарантований квиток до суду.
Авіаексперти радять: якщо ви стали свідком агресивної поведінки пасажира — негайно повідомте екіпаж.
В Україні в 2026-му мінімальну пенсію підвищать з 2361 до 2564 грн на місяць. Такі плани передбачено в Бюджетній декларації на 2026-2028 роки. Про це йдеться в Бюджетній декларації. Так, якщо цього року українці на заслуженому відпочинку отримують не м...
Гроші не приносять щастя? Можливо. Але їх відсутність - справжня катастрофа для психіки. Нове дослідження, опубліковане у журналі Psychoneuroendocrinology, показало, що фінансовий стрес може мати набагато потужніший вплив на мозок, ніж навіть смерть бл...