"Піщаний диявол": під Одесою зняли на відео потужний вихор

Існує такий вихор відносно недовго - до 2 хвилин.

Біля Національного природного парку "Тузловські лимани" в Одеській області велоактивісти помітили та зняли на відео пиловий вихор. Це природне явище в англомовних країнах також називають "пиловий диявол"(dust devil. - ред.). Відео опублікували у Telegram-каналі "Думская", передають Патріоти України.

Про пилові вихори відомо, що вони виникають у сонячну спекотну погоду - коли земля добре прогрівається. Природне явище зазвичай має висоту 10-20 м та діаметр 1,5-2 м. Існує такий вихор відносно недовго - до 2 хвилин.

Вихор закручує повітря та піднімає з землі пил, дрібні камінці, сухі залишки рослин тощо. Всередині вихора повітря рухається зі швидкістю 8-10 м/с, а то й більше.

"Бойові фенікси" із червоно-чорними крилами: Особливі птахи завітали до заповідника на Одещині (фото)

неділя, 14 серпень 2022, 23:50

До національного природного парку "Тузлівські лимани" в Одеській області прилетіли фламінго. Про це повідомив доктор біологічних наук, співробітник парку Іван Русєв у Facebook, передають Патріоти України. За його словами, до парку прилетіли птахи, яких...

"Росіяни не розпочинали війну": Глава комісії WADA Макларен закликав повернути РФ у світовий спорт

неділя, 14 серпень 2022, 23:29

Голова незалежної комісії Всесвітньої антидопінгової агенції (WADA) з розслідування справи про допінг на Олімпіаді-2014 Річард Макларен назвав несправедливим усунення російських спортсменів від міжнародних стартів. В ефірі спортивному шоу в Німеччині М...