Ухиляння від мобілізації може тягнути як адміністративну, так і кримінальну відповідальність. Детальніше про реальні вироки, виправдання та скасування постанов військкоматів – розповість 24 Канал.
До адміністративних правопорушень відносяться:
Зауважимо, що скасувати постанову про притягнення до відповідальності можна тільки у судовому порядку. Для цього необхідно подати позов проти ТЦК та СП.
Кримінальна відповідальність настає у декількох випадках. Найпоширенішою є стаття 336 – ухилення від призову на військову службу під час мобілізації. За це загрожує позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.
Водночас реальне покарання можуть замінити "умовним" терміном. Він може тривати від 6 місяців до 3 років або від року до двох. Так, чоловік, який отримав "умовний" термін, має виконувати покладені на нього обов’язки та не вчиняти інших кримінальних правопорушень.
У разі вчинення нового злочину – випробувальний термін скасують і чоловіка заберуть до в’язниці.
Повістка складається з двох частин – сам документ і корінець, де людина розписується. Якщо військовозобов’язаний не прибув у військкомат, то його притягають до адмінвідповідальності. У підсумку начальник ТЦК і СП виносить постанову.
Такі постанови часто скасовують з підстав порушення процедури розгляду адмінсправи. Або якщо немає підстав, що цей чоловік отримував повістку.
Чоловіки з відмітками у військово-обліковому документі "обмежено придатні до військової служби" або "непридатні до військової служби у мирний час, обмежено придатні у воєнний час" можливості виїхати за кордон не мають.
Так, виїхати з України можуть лише чоловіки, які належать до категорії "непридатні до військової служби, зняті з військового обліку". До того ж до цього необхідно отримати додаткові документи.
Дмитро Ківа працював на заводі "Антонов" за всіх президентів України, окрім Володимира Зеленського. 25 липня на 82-му році життя помер відомий український авіаконструктор Дмитро Ківа, який пропрацював на авіаційному заводі "Антонов" 52 роки, передають ...
У одеській Аркадії група чоловіків билась просто перед місцевим рестораном, свідчать кадри з соцмереж. У бійці брали участь і цивільні, і люди у формі. . Увечері 27 липня біля прибережного ресторану в Одесі сталась масова бійка, у якій взяли участь ци...