Після школи - на фронт? У новому законопроєкті є норма про мобілізацію юнаків з 18 років в Україні

У новому законопроєкті закладено норму про мобілізацію юнаків з 18 років. Якщо документ буде затверджено в тій редакції, яка є на сьогодні, то ця норма може стати великою проблемою, передають Патріоти України.

Про це заявив народний депутат Дмитро Разумков у коментарі ЗМІ. Він пояснив "схему", за якою на фронт можуть потрапити молоді люди, які у цивілізованих країнах вважаються ще підлітками

"Там є норма, яка реально дозволить мобілізувати людей з 18 років. Я буду говорити про це на комітеті, але це велика проблема. Тому що там прописано таким чином, якщо людина пройде базову військову підготовку до 18 років, вона отримає військову спеціальність, стане на військовий облік і це призведе до того, що ТЦК зможе її мобілізувати у 19 років", - пояснив Разумков.

Нардеп додав, що прийняття цієї норми загрожує знищенням генофонду держави. Він наголосив, що хоче почути позицію Міноборони щодо цього.

Зазначимо, що в таких країнах, як Швейцарія, Японія, Тайвань повноліття наступає у 20 років, а, наприклад, у Великій Британії, частині штатів США та в Туреччині вік повноліття становить 21 рік. В Україні повнолітніми вважаються люди з 18 років.

У профільному комітеті Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки прокоментували заяву Разумкова про мобілізацію з 19 років. Членкиня комітету Ірина Фріз сказала, що зараз якраз працюють над цією нормою

За її словами, законопроєкт про мобілізацію, який ВР ухвалила у першому читанні, містить "значну кількість суперечливих та неправових норм".

"Саме над їхнім усуненням комітет працює. Це стосується і надмірних повноважень ТЦК та СП, і антиконституційних норм щодо вибірковості застосування до окремих категорій. Тому, якщо казати, чи має законопроєкт вади, то – так. Їх не мало, але сподіваюсь, що комітет запропонує парламенту до другого читання більш зважений та фаховий документ. Ми якраз працюємо над цією нормою (про яку сказав Разумков – Ред.). Остаточна редакція буде відома після затвердження на черговому засіданні", – сказала Фріз у коментарі Суспільному.

Вона додала, що ця норма має бути чітко сформульована і не мати правової невизначеності, яка б несла ризики щодо "різного тлумачення".

"Базова загальна військова підготовка буде проводитись у вищих навчальних закладах, тобто для студентів, які мають відстрочку на час навчання. Але норма в законопроєкті не містить чіткої визначеності, тому буде редагуватись комітетською правкою, для того, щоб унеможливити подвійне тлумачення", – пояснила Ірина Фріз.

Вбивство дівчинки в Німеччині: Один із підозрюваних надав надійне алібі

четвер, 13 червень 2024, 20:02

Один із двох чоловіків, яких поліція підозрювала в причетності до вбивства дев’ятирічної українки Валерії в Німеччині, надав алібі. Про це повідомляє Bild, передають Патріоти України. Журналісти таблоїду поспілкувалися з чоловіком. Ним виявився україне...

Справжній скарб, якому 50 років: В Україні помітили вінтажний Chevrolet (фото)

четвер, 13 червень 2024, 19:41

На одному з паркінгів Одеси помітили справжній скарб у світі вінтажних авто. Chevrolet Blazer першого покоління, цей автомобіль випускали з 1969 по 1972 рік. Про це розповіли на сайті "ТопЖир", передають Патріоти України. В Одесі на паркінгу стоїть Che...