Після скандалу з Польщею: Журі для "Євробачення" тепер обиратимуть українці, правила змінено

Після гучного скандалу з балами представнику Польщі від України на Євробаченні-2022, Національна суспільна телерадіокомпанія України (НСТУ) вирішила змінити формат обрання членів журі конкурсу. Із наступного року українці зможуть безпосередньо впливати на формування суддівського складу.

Так, кожен громадянин отримає право висунути власну кандидатуру в члени журі, після чого на сайті "Суспільного" відбудеться онлайн-голосування за фаворитів. Про це повідомив голова правління НСТУ Микола Чернотицький під час національного телемарафону, передають Патріоти України.

Він зазначив, що "Суспільне" фіксувало всю критику та невдоволення українців щодо оцінок українського журі на Євробаченні цього року.

"З наступного року однією з новацій формування журі буде open call. Усі громадяни, які матимуть бажання, зможуть запропонувати свою кандидатуру, яка, на їхню думку, має досвід і вагу в цій сфері. Після цього зробимо голосування на сайті та узгодимо кандидатур з ЄМС (Європейською мовною спілкою – ред.). В результаті буде сформоване професійне журі, як голосуватиме за фіналістів Євробачення наступного року", – прокоментував Чернотицький.

За словами голови правління НСТУ, йому, як і мільйонам українців, шкода, що Польща отримала від нашого професійного журі 0 балів. Він наголосив, що як функціонер не мав права втручатися у роботу журі. Також Чорнотицький додав, що сформувати суддівський склад в умовах війни було вкрай непросто, оскільки є певний регламент, якого потрібно було дотримуватись.

"Кожен член журі голосує секретно і окремо один від одного. Вони не можуть домовлятися, не знають, яким буде підсумковий результат балів, який вони поставили. Їхні позиції вводяться під наглядом нотаріуса в систему ЄМС, яка підраховує бали для країн", – прокоментував він.

Дякувала Путіну за агресію: У Офісі генпрокурора показали колаборантку з Херсона, яка стала "начальником департаменту освіти" (фото, відео)

середа, 29 червень 2022, 0:14

Колишній викладачці Херсонської академії безперервної освіти повідомили про підозру у колабораційній діяльності. Про це пише Офіс генерального прокурора, передають Патріоти України. Правоохоронці заблюрили обличчя підозрюваної. Але, як зрозуміло зі сві...

"Сорок хвилин довелося доводити, що ми - не терористи": Киянка розповіла, як намагалася сховатися в метро під час повітряної тривоги вночі

вівторок, 28 червень 2022, 23:51

Киянку Катерину Витвицьку та інших мешканців міста не хотіли пускати в столичне метро під час повітряної тривоги після початку комендантської години. Черговий по станції метрополітену "Університет" затягував час перевіркою документів і не давав людям с...