Після скандалу з Польщею: Журі для "Євробачення" тепер обиратимуть українці, правила змінено

Після гучного скандалу з балами представнику Польщі від України на Євробаченні-2022, Національна суспільна телерадіокомпанія України (НСТУ) вирішила змінити формат обрання членів журі конкурсу. Із наступного року українці зможуть безпосередньо впливати на формування суддівського складу.

Так, кожен громадянин отримає право висунути власну кандидатуру в члени журі, після чого на сайті "Суспільного" відбудеться онлайн-голосування за фаворитів. Про це повідомив голова правління НСТУ Микола Чернотицький під час національного телемарафону, передають Патріоти України.

Він зазначив, що "Суспільне" фіксувало всю критику та невдоволення українців щодо оцінок українського журі на Євробаченні цього року.

"З наступного року однією з новацій формування журі буде open call. Усі громадяни, які матимуть бажання, зможуть запропонувати свою кандидатуру, яка, на їхню думку, має досвід і вагу в цій сфері. Після цього зробимо голосування на сайті та узгодимо кандидатур з ЄМС (Європейською мовною спілкою – ред.). В результаті буде сформоване професійне журі, як голосуватиме за фіналістів Євробачення наступного року", – прокоментував Чернотицький.

За словами голови правління НСТУ, йому, як і мільйонам українців, шкода, що Польща отримала від нашого професійного журі 0 балів. Він наголосив, що як функціонер не мав права втручатися у роботу журі. Також Чорнотицький додав, що сформувати суддівський склад в умовах війни було вкрай непросто, оскільки є певний регламент, якого потрібно було дотримуватись.

"Кожен член журі голосує секретно і окремо один від одного. Вони не можуть домовлятися, не знають, яким буде підсумковий результат балів, який вони поставили. Їхні позиції вводяться під наглядом нотаріуса в систему ЄМС, яка підраховує бали для країн", – прокоментував він.

Туго з американськими запчастинами? У Якутії зник вертоліт зі співробітниками ФСБ, - ЗМІ

п’ятниця, 19 липень 2024, 12:25

В Якутії РФ ведуть пошуки вертольота Robinson R44II, який зник після спрацьовування аварійного маяка в Алданському районі, передають Патріоти України з посиланням на "Радіо Свобода" . За даними видання, про інцидент повідомили у Східно-Сибірській тра...

"А что случілась?!": Близько 80% росіян раптом відмовилися від заброньованого відпочинку в окупованому Криму. ГУР роз'яснило ситуацію

п’ятниця, 19 липень 2024, 12:00

Безпекова ситуація на території тимчасово окупованого Криму призвела до масового скасування турів російських громадян для незаконного відпочинку на курортах півострова. Про це повідомляє Головне управління розвідки, передають Патріоти України. . "Від ...