​Після скарги учнів зі столичних шкіл позвільняли вчителів, котрі відмовлялись викладати державною мовою (відео)

Учні двох столичних шкіл поскаржилися, що викладачі проводять уроки російською мовою. Після перевірки вчителям видали догани, а згодом їх звільнили, повідомляє пресслужба Уповноваженого із захисту державної мови, зазначають Патріоти України.

Як зазначається у повідомленні, на підставі відео, які оприлюднили учні у соцмережах, у грудні 2021 року Уповноважений із захисту державної мови ухвалив рішення щодо перевірки двох згаданих шкіл. Йдеться про ліцей №303 та спеціалізовану школу №152 з поглибленим вивченням англійської мови.

Фахівці виявили у навчальних закладах порушення закону про забезпечення функціонування української мови як державної.

Вчителька німецької мови ліцею №303 відмовилася говорити на уроці українською мовою після зауваження учня. Також вчитель історії спеціалізованої школи №152 проводив урок російською мовою.

«За цими фактами, які з моєї ініціативи розглянули на черговому засіданні профільної комісії Київської міської ради з питань освіти і науки, сім’ї, молоді та спорту, Департамент освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та управління освіти районних в місті Києві державних адміністрацій повинні вжити додаткових заходів реагування щодо посилення відповідальності педпрацівників закладів освіти всіх форм власності за порушення мовного законодавства. Мова освітнього процесу – державна!», – підкреслив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Поліція підозрює колишнього хлопця: В Італії вбили 23-річну українку (фото)

неділя, 29 січень 2023, 13:27

Зазначається, що вбивство українки могло трапитися у квартирі, в якій вона жила разом із хлопцем на ім’я Дмитро Стратан. У поліції вважають, що молдаванин "зарізав Яну та заховав її тіло". Нині його тримають під вартою у в'язниці округу Мантуї, однак ч...

Українська модель Хлистун поскаржилася на провокації журналістки із Росії

неділя, 29 січень 2023, 13:14

Українська модель Даша Хлистун розповіла, як російська журналістка намагалася поговорити з нею у Франції, де зараз проходить Тиждень моди. За її словами, дівчина знала, що вона з України і, ймовірно, намагалася за її рахунок підняти активність на своєм...