''Плата за незалежність'': В Україні можуть різко злетіти ціни на автогаз

В Україні автогаз може подорожчати на 1-1,5 гривні/літр через обмеження Росії на поставки автомобільного пального в країну. Про це попередив аналітик консалтингової компанії UPECO Олександр Сіренко, повідомляють Патріоти України.

Він назвав підвищення вітчизняними виробниками на 30% ціни на цей ресурс реакцією на очікування дефіциту.

"Швидко наростити виробництво поки неможливо, хоча запустити виробництво пропан-бутану зараз готові одразу декілька великих приватних газовидобувників", — сказав експерт. Він додав, що трейдери вже знаходять альтернативу російському зрідженому газу, і цього тижня на західному кордоні на перевалку надійшов газ із Італії, в Одесі "злився" перший газовоз у цьому році, "а наступного тижня очікується ще 2 танкери".

Він також попередив, що автогаз може подорожчати на 1-1,5 гривні/літр: "По суті, це — плата за незалежність". На думку директора консалтингової групи "А-95" Сергія Куюна, скраплений газ більш вразливий до різних подій на світових ринках.

"Що стосується інших видів пального, то тут, найімовірніше, принципово нічого не зміниться, хоча багато також буде залежати від дій Росії. Російським компаніям вигідно поставляти нам пальне, адже російська економіка живе за рахунок експорту енергоносіїв, і забороняти поставки, — це стріляти собі в ногу. Тому я сумніваюся, що може йтися про ембарго", — уточнив він.

Водночас спрогнозувати ціни на пальне в більш тривалій перспективі вкрай проблематично, тому що вони залежать від світових котирувань на нафту й курсу гривні до долара, додав Куюн. Зазначається, що зростання цін на пальне також може привести до подорожчання послуг автотранспорту.

Джерело: Апостроф

Ілон Маск досяг чергової мрії: SpaceХ виграла контракт NASA на відправку астронавтів на Місяць. Чекати залишилось недовго

субота, 17 квітень 2021, 8:38

"NASA вибрала SpaceX для повернення астронавтів на Місяць. Я дуже рада нашому партнерству з SpaceX", - сказала керівник програми NASA з доставки людей на Місяць Ліза Уотсон-Морган, повідомляє NASA. . У конкурсі на отримання контракту також брали участ...

У США створили “найбілішу з білих фарб”, здатну супер ефективно охолоджувати будинки в спеку

субота, 17 квітень 2021, 6:50

Вчені з Університету Пердью в США створили супер білу фарбу, яка відбиває 98% енергії випромінювання сонячного світла. Про це йдеться в науковому журналі ACS Applied Materials & Interfaces, зазначають Патріоти України. . У новій фарбі в якості біл...