Поблизу від Меркурія: Вчені виявили унікальну планету, на якій рік триває менше доби

За останні роки досліджень астрономам вдалося знайти тільки сім планет з орбітальним періодом менше доби, але ця стала рекордсменкою.

Британські астрономи відкрили в сузір'ї Зайця планету, яка здійснює один оберт навколо зірки NGTS-10 за рекордні 18 годин. Результати дослідження було опубліковано в журналі Monthly Notices of Royal Astronomical Society, передають Патріоти України.

Вчені назвали планету-рекордсмена NGTS-10b. Її секрет в тому, що від зірки її відділяє лише 2,5 мільйона кілометрів. У Сонячній системі найближче до зірки знаходиться Меркурій. При цьому від нього до Сонця - близько 58 мільйонів кілометрів, а один оборот займає майже 88 днів.

NGTS-10b знаходиться на відстані більше тисячі світлових років від Землі. За розмірами і масі вона поступається Сонцю тільки на третину. Дослідники знайшли планету, коли спостерігали за коливаннями в яскравості її зірки - жовтого карлика віком в 10 мільярдів років. Крім усього іншого, вони з'ясували, що за розмірами і масою NGTS-10b поступається Сонцю приблизно на третину.

За словами професора Уорікського університету Джеймса Маккормака, такі планети як NGTS-10b зустрічаються вкрай рідко. Вони знаходяться так близько до своїх зірок, що проходять по їх дискам, через що теоретично їх дуже легко знайти. На ділі ж за останні роки досліджень астрономам вдалося знайти тільки сім планет з орбітальним періодом менше доби.

При цьому відмінною рисою NGTS-10b є те, що її орбіта не обов'язково стабільна. Вчені припускають, що вона поступово зближується з зіркою, в результаті чого за наступне десятиліття "рік" на ній скоротиться ще на сім секунд. За оцінками астрономів, планета проіснує ще близько 38 мільйонів років, після чого впаде в верхні шари атмосфери своєї зірки.

NGTS-10b - це гарячий юпітер. Так вчені називають газові гіганти, які обертаються так близько до своїх зірок, що їх атмосфера розігрівається до температур в 727-1027 градусів. Це, в свою чергу, призводить до того, що атмосфера планет складається з незвичайних сполук: там можуть йти дощі з рубінів або сапфірів, а в основі хмар лежать свинець і скло.

Хіти тижня. Як аптеки наживаються на українцях під час карантину (фото)

п’ятниця, 3 квітень 2020, 1:00

У мережі показали обурливе фото того, як в українських аптеках наживаються на жителях України. Про це написав у Facebook офіцер ЗСУ Анатолій Штефан, передають Патріоти України. Автор звернув увагу на антисептик в одній із аптек Білої Церкви, на ціннику...

Коронавірусний біс у ребро: 77-річний американський мільярдер вирішив ізолюватись на своїй шикарній яхті з топ-моделями

п’ятниця, 3 квітень 2020, 0:32

Девід Геффен вирішив перечекати неспокійні часи на своїй 150-метровій яхті Rising Sun. Введений режим самоізоляції багатьох людей змусив поміняти звичний розпорядок, але для деяких явно не став приводом відмовлятися від розкішного життя, зазначають Пат...