Почаївську Лавру почали повертати в управління держави: Зі Свято-Миколаївського собору Кременця примусово виселили Московський патріархат

На Тернопільщині з Свято-Миколаївського собору у Кременці виконавча служба спільно з поліцією примусово виселили представників УПЦ (МП). Пам'ятку повернули у державну власність. Про це повідомив керівник поліції Тернопільщини Сергій Зюбаненко в Facebook.

"Від самого ранку працівники поліції та інших правоохоронних органів працювали у Кременці, забезпечуючи виконання судового рішення щодо повернення Свято-Миколаївського собору в державну власність", - повідомив він.

Зазначається, що виселення пройшло без застосування фізичної сили.

Зюбаненко розповів, що після розірвання у лютому 2023 року угоди про безоплатне користування храмом, представники російської церкви відмовилися покидати приміщення, не допомогли і рішення суду.

"Священнослужителі московської церкви кілька місяців відмовлялися передати приміщення архітектурної пам'ятки Кременецько-Почаївському державному історико-архітектурному заповіднику", - наголосив керівник полиції.

Крім цього, на території собору, знаходилося регентське училище.

"Сьогодні студентів та викладачів перевезли у заздалегідь підготовлені приміщення, де вони зможуть продовжити навчання", - додав Зюбаненко.

Прибули державні виконавці та правоохоронці до Свято-Миколаївського собору у пʼятницю, 30 листопада, о 6:00 ранку. Кожне приміщення було описано, студентів та викладачів регентського училища УПЦ МП попросили покинути будівлю. О 14:00, як зазначається, усі люди, які мешкали там, вже переїхали в інші завчасно приготовані для них приміщення.

Попри судові рішення, священнослужителі московського патріархату кілька місяців відмовлялися передати приміщення архітектурної пам’ятки Кременецько-Почаївському державному історико-архітектурному заповіднику. Тепер судове рішення виконується, зазначив директор Кременецько-Почаївського ДІАЗу Василь Ільчишин.

"Це повернення державного майна, яке повертається у державну власність згідно з рішенням суду. Зараз ми зі співробітниками СБУ та виконавчої служби робимо збірку нерухомого, рухомого майна, складаємо акт. Інвентаризація триває, тож остаточно про стан майна щось сказати не можна", – сказав Василь Ільчишин.

Після попереднього огляду майна було виявлено, що частина з нього пошкоджена. За словами директору ДІАЗу, попередньо видно, що пошкоджене чимало того, що має історичну та культурну цінність. Проте точну оцінку можна буде дати після проведення мистецтвознавчих експертиз.

"У соборі є пошкоджені фрески, є тріщини, відлущення, предмети мистецтва теж пошкоджені. Адже не дотримувався температурний та вологісний режим. У храмі зберігаються предмети мистецтва 18-19 століть, які мають високу мистецьку цінність. Вони потребують реставрації й консервації", – зауважив Василь Ільчишин.

Західне видання також додає, що під час сесії Тернопільської обласної ради 30 листопада голова Тернопільської обласної ОВА Володимир Труш також згадав про примусове виселення кліриків УПЦ МП з Кременецького Свято-Миколаївського собору.

"Сьогодні вперше за всю історію московський патріархат покинув Свято-Миколаївський собор в Кременці. Зроблено це у законний спосіб. Ця історія тривала надзвичайно довго. Договір закінчився, але вони не хотіли виїжджати, розуміючи, що вони ніби то тут навічно, але вони помилилися. Представники УПЦ МП виселені разом з усім своїм майном, тому що вони незаконно займали ці приміщення", – зазначив Володимир Труш.

Уроки з Конгресу

неділя, 21 квітень 2024, 4:08

Пізнє, але критично важливе рішення Палати представників Конгресу означає, що тисячі і тисячі найкращих синів і дочок України залишаться живі, а загарбницькі плани путіна підуть прахом. . Подумайте над цим, поки Україна видихнула з полегшенням.

Послуга коштувала не дуже дорого: У Києві затримали чоловіків, які "допомагали" складати іспити з водіння

субота, 20 квітень 2024, 22:44

У Києві правоохоронці викрили чоловіків, які за гроші допомагали скласти іспіти з водіння у сервісних центрах МВС. Про це інформує пресслужба столичної прокуратури, передають Патріоти України. За даними слідства, один з фігурантів справи використовував...