Енергетики дедалі частіше фіксують загоряння трансформаторів житлових будинків. Від початку місяця лише в Києві таких випадків було більш як дві сотні. Фахівці кажуть - це прямо залежить від планових вимкнень електроенергії, передають Патріоти України.
Про це йдеться у матеріалі кореспондента ТСН Сергія Моргуна.
В Україні чи не щодня спалахують трансформатори. Причина усьому, кажуть у ДТЕК, "перенавантаження мереж після стабілізаційних відключень".
"Після того, як світло повертається, мешканці будинків починають активно використовувати всі енергоприлади, щоб встигнути зробити домашні справи поки є світло. Однак одночасне використання енергоємних приладів не витримують мережі, які не розраховані на таке одночасне споживання", - кажуть у ДТЕК.
Місцеві мешканці одного із районів Києва цією заявою обурені. Кажуть не мали проблем через побутові прилади, навіть під час відімкнень світла до поки їх трансформатор не почав живити "Острів Оболонський" - нову зони відпочинку у столиці зі щойно відкритим мостом.
"ДТЕК надав їм технічні дані на підключення, відповідно до яких вони мали ще при підключенні замінити ряд приладів. За інформацією які є енергетиками і проживають тут проблема була у вимикачі навантаження", - каже киянин Гліб Голова.
Дозвіл на подібні дії надавало КМДА, проте стверджують, "острів" до будинків не має відношення.
"Підстанція складається з декількох частин, є частина, яка відповідає за живлення будинків, їх там більше 10. А є частина - не житловий сектор, у тому числі "Острів". Аварія стала там де є житло. Тобто взаємозв'язку технічно ніякого. Звичайно ми будемо слідкувати за усіма підстанціями, за їх своєчасним техоглядом", - каже заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв.
"Немає світла в Києві це не те що відбувається на лінії фронту, тому жити можна... Але також, слід розуміти, що тут люди цивільні, є маленькі діти, люди у віці", - каже киянка.
Тому все ж вимагатимуть аби електропостачання "острова" від них від'єднали. Збирають підписи і готують звернення до профільних установ.
Фахівці в енергетичній сфері кажуть, проблем могла додати навіть спека.
"Вся ця автоматика розрахована на певний температурний режим, а коли вона перегрівається, а у нас ще й зовнішня температура висока, то вони теж не встигають спрацювати, за ті мілі-секунди на які розраховані", - каже Вадим Литвин, голова Асоціації енергоаудиторів України.
Вадим Литвин радить жителям багатоповерхівок:
Ввечері 12 липня Харків накрила сильна злива з грозою, через негоду постраждали чотири людини, сильний вітер повалив багато дерев та кілька електроопор і пошкодив дахи будинків. Про постраждалих повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов, передают...
У водосховищі поблизу Краматорська 24 червня 2023 року знайшли мертвим британського добровольця Джордана Чедвіка, який воював у складі Інтернаціонального легіону. Його руки були зв’язані за спиною, а тіло пролежало у воді не більше доби. Про це повідом...