Почали гинути навіть птахи: Еколог розповів про згубні наслідки посухи в Криму

В анексованому Росією українському Криму через посуху за перші чотири місяці 2020 го у 5-6 разів почастішали пожежі порівняно з минулим роком. Про це повідомив старший викладач кафедри геоекології Таврійської академії КФУ Григорій Прокопов, передають Патріоти України.

Пожежі роблять дерева в лісі слабкішими, підкреслив він, через що вони більше схильні до шкідників. "Цей рік видався дуже посушливим. Суха підстилка в лісі, повсть на степових ділянках спалахують і вогонь розноситься вітром моментально. Ситуацію ускладнює поведінка наших співгромадян. Найперше – багаття в лісі. Незважаючи на режим самоізоляції, ця проблема залишається актуальною", – зазначив еколог.

У вогні, як додав він, гинуть представники фауни, особливо птахи, які в'ють гнізда. "Це – жайворонки, журавлі степові, дрохви. У масі гинуть комахи, гризуни, плазуни, які є їх харчовою базою. Існує стереотип, що випалювання допомагають боротися з кліщами, а свіжа зелень, що з'являється після цього, – краща для випасу худоби. Тут є низка нюансів і такі випалювання неприпустимі, але ситуацію в степу практично ніхто не контролює", – розповів Прокопов.

Хіти тижня. Тепер у житті опальний артист бачив усе: Як виглядає камера актора Єфремова в тюрмі

вівторок, 24 листопад 2020, 0:35

Після прибуття в колонію відомому акторові буде дозволено відвідувати бібліотеку, виписувати газети і журнали, займатися спортом і ходити в місцеву православну церкву.​. Таким чином, інформація про елітну камері була спростована. Камера Єфремова розрах...

Резонанс тижня. "Це дуже велика втрата": Помер заслужений артист України, у мережі хвиля скорботи

вівторок, 24 листопад 2020, 0:10

У четвер, 19 листопада, у віці 70 років помер Заслужений артист України Анатолій Мацак, передають Патріоти України. Як повідомили в Закарпатському академічному музично-драматичному театрі, він був неймовірної душі людина, а також люблячим чоловіком, ба...