Подібно до наркоманії! Надмірне перебування в онлайн сервісах негативно впливає на психіку

Проєкт доповіді Європейського парламенту щодо жахливих наслідків для психічного здоров'я надмірного перебування за екраном гаджетів закликає ЄС до розв'язання цієї проблеми, передають Патріоти України.

В середньому кожна четверта дитина чи молода особа у віці від 16 до 24 років, проводять в інтернеті понад 7 годин на день, а понад двох-трьох годин перед екраном вже вважається надмірним екранним часом.

У проєкті доповіді депутата Кім ван Спрарентак детально описуються проблеми, з якими може зіткнутися людина через надмірне перебвання в Інтернеті.

Дизайн, що "захоплює"

Як зазначається в доповіді сучасні онлайн-ігри, соціальні медіа, потокові сервіси для фільмів, серіалів або музики, онлайн-ринки або веб-магазини, а також програми для знайомств не призначені, щоб "обслуговували відвідувачів", а розроблені таким чином, щоб користувачі витрачали максимальну кількість часу, грошей на платформах.

Наприклад, "психологічними трюками, щоб утримувати споживачів онлайн", як вважають автори доповіді є такі функції, як нескінченна прокрутка або автоматичне відтворення за замовчуванням, функції сторінки «потягніть, щоб оновити» або персоналізовані рекомендації.

Щоб залучити користувачів розроблені функції впливають на «психологічні потреби, вразливість і бажання споживачів, такі як соціальна приналежність, соціальна тривога або страх втратити».Іншим прикладом, яка формує залежність є стер мління отримати якнайбільше лайків, що дає мозок сплеск дофаміну. А повідомлення заманюють споживачів на платформи, тиснуть на людей сповіщеннями про прочитання.

Наслідки для психічного здоров'я внаслідок надмірного користування Інтернетом

На думку нідерландського законодавця, залежність від використання Інтернету має подібні побічні ефекти як і від наркотичної залежності, які, на відміну від онлайн-залежностей, суворіше регулюються. Зловживання цифровими технологіями може призвести до зниження рівня сірої речовини в певних областях мозку, що трапляється з залежними від алкоголю чи героїну.

Надмірний час перед екраном і забагато соціальних медіа можуть спричинити неспроможність сконцентруватися, імпульсивність, розлади нейророзвитку, обмежити когнітивні здібності, спричиняє з труднощі з навчанням і пам’яттю, йдеться у звіті.

Зростає ризик стресу та вигорання, перевантаження інформацією та сенсорними подразниками.

Згідно з дослідженнями залежні користувачі вдвічі частіше, ніж користувачі, які проводять декілька годин в Інтернеті, мають такі проблеми психічного здоров’я, як депресія, низька самооцінка, розлади образу тіла, розлади харчової поведінки, тривога, високий рівень сприйманого стресу, нехтування родиною та друзями, втрата самоконтроль, відсутність сну.

Також у них існує ризик появи обсесивно-компульсивних симптомів, таких як нав’язливі покупки серед молоді або проблеми з виконанням повсякденних зобов’язань, що призводить до зниження оцінок, поганої успішності в школі, академічній успішності або поганої роботи.

У документі повідомляється, що зазвичай хлопчики, особи чоловічої статі проводять більше часу за іграми та електронними пристроями. Проте дівчата, жінки частіше страждають від наслідків надмірного перебування в Інтернеті. Жінки-користувачі Інтернету вдвічі частіше мають клінічно значущі рівні симптомів депресії, ніж чоловіки.

У проєкті звіту зазначається, що введення обмежень за часом для онлайн-сервісів недостатньо для розв'язання проблем залежності. Євродепутат вважає за необхідно встановити правила, які позбавлять онлайн-сервіси функцій, що викликають залежність у споживачів.

"Це – наша ідентичність, яку варто нести у світ": Львівський оркестр зіграв легендарний саундтрек "Місія неможлива" в українському стилі (відео)

вівторок, 29 квітень 2025, 13:44

Львівський оркестр саундтреків LUMOS Orchestra виконав легендарний саундтрек до франшизи "Місія неможлива" на Центральному залізничному вокзалі Києва, інформують Патріоти України. Як повідомила пресслужба кінодистриб'ютора B&H film distribution, музика...

Історики вражені: Аналіз ДНК показав, хто насправді складав кістяк Карфагенської держави. Цивілізація, що ледве не знищила Рим мала дуже обмежені кровні узи з фінікійцями

вівторок, 29 квітень 2025, 11:44

Виходить так, що і древні римляни до кінця не розібрались у тому, хто були оті завзяті пуни, що ледве не поклали край їхній республіці воєнним генієм Ганнібала і здатністю його сородичів відновлюватись ледве не з попілу. Упродовж понад двох тисяч років...