В українських населених пунктах майже зникли горобці. Через це орнітологи попереджають про загрозу екосистемі, передають Патріоти України.
В Україні зафіксовано три види горобців: хатній, польовий, чорногрудий. Як сказав експерт Дунайсько-Карпатської програми Андрій Кийко, горобці зникають з кількох причин:
Водночас львівський орнітолог Вадим Жуленко повідомив, що одним із факторів є надмірне прибирання міст. Зрізані гілки чи дерева не залишають у місті, а в цих гілках люблять жити горобці.
Читайте також: Вчені встановили, чим харчувалися птахи мезозойської ери
За його словами, через це у центральній частині, зокрема, Львова майже зникли ці птахи. Схожа ситуація й у Харкові.
“У місті майже зникли горобці та синиці. Влітку ці птахи стають “заслоном” розмноженню всяких шкідливих комах. Своїх пташенят вони саме комахами і вигодовують. У зимовий період ці птахи харчуються насінням трави й інших рослин. Тепер трави немає й у них немає місць для гніздування. Дерева стоять обпиляні, кущі “вибриті”, – пояснила місцева екоактивістка Галина Турчина.
Як додають фахівці, наслідки зникнення горобців можуть стати фатальними, адже ці пташки не дають розмножуватися шкідливим комахам.
На фронті 19 лютого загинув актор Олексій Самойленко. Про це повідомляє "Новинарня" з посиланням на Інстаграм подруги актора Катерини Григоренко, передають Патріоти України. Олексій народився у Донецькій області. Він долучився до лав Збройних сил Украї...
Більшість водіїв хоча б раз у житті стикаються з тим, що автомобіль не хоче заводитись. Найчастіше ця проблема виникає взимку, тому що акумулятор "мерзне" і не може швидко почати працювати, особливо, якщо автівка простояла кілька днів без діла. Про це ...