
Державне бюро розслідувань викрило заступника начальника підрозділу однієї з військових частин у Донецькій області, який змушував підлеглих працювати на свою родину та віддавати йому частину незаконно отриманих бойових виплат, передають Патріоти України.
"Починаючи з січня 2023 року четверо військовослужбовців здійснювали будівельні та інші роботи на території домогосподарства заступника начальника підрозділу, а також працювали у кіоску, який належить дружині посадовця. Дружина при цьому контролювала та координувала роботу військових.
У разі відмови працювати заступник начальника погрожував військовослужбовцям відправити їх на передову без відповідної підготовки".

За даними слідства, військовослужбовці майже два роки не з’являлись на службі, однак щомісячно отримували повне грошове забезпечення, включаючи додаткову винагороду за виконання ними бойових завдань. Значну частину цих виплат вони віддавали своєму командиру. Окремо їхня трудова діяльність на родину посадовця не оплачувалася.

Працівники ДБР провели обшуки у домогосподарстві посадовця, де вилучили кошти, документи, чорнові записи та інші докази незаконної діяльності. Попередньо встановлено, що державі було завдано збитків на суму понад 3 млн гривень.

Наразі триває досудове розслідування за ч. 5 ст. 426-1 КК України – перевищення влади або службових повноважень в умовах воєнного стану, що спричинило тяжкі наслідки. Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі.
В Україні розпочався перший етап масштабної трансформації Сил оборони. Мета реформи — зробити військову службу більш передбачуваною, фінансово привабливою та комфортною для військовослужбовців, передають Патріоти України. Міністерство оборони представи...
Українська система соцвиплат роками алишалась складною. Але проблема навіть не в цьому: сім'ї з подібним рівнем доходів могли отримувати різний обсяг підтримки залежно від того, до якої категорії належали. Саме тому Міністерство соціальної політики поч...