Покарання для "вати": Одеський депутат запропонував видавати "паспорти негромадян" усім прихильникам Росії

Одеський волонтер, який пройшов до міськради від партії Порошенка "Європейська Солідарність" Андрій Вагапов виступив з ініціативою ввести в Україні так звані "сірі" паспорти (паспорти негромадян), за прикладом Прибалтики, передають Патріоти України.

"Ми вже давно повинні були зробити відповідний крок насправді", – зазначив Вагапов в ефірі місцевого телеканалу. При цьому волонтер уточнив, що для користі країни інколи потрібно приймати непопулярні рішення.

На зауваження ведучої, що, мовляв, "половину Бессарабії", яка нібито підтримує Росію, треба вивезти у РФ, депутат відповів: "Вивозити не треба, треба просто запровадити паспорт негромадянина України".

Вагапов посилається на досвід країн Прибалтики, у яких громадянам з пострадянських країн видають "сірі паспорти" з певними обмеженнями у правах. Зокрема такі люди не можуть голосувати на виборах.

Сірий паспорт: досвід Естонії

  • Особи з невизначеним громадянством в Естонії або сіропаспортники – тип осіб без громадянства в Естонії, які не мають естонського громадянства і разом з тим якогось іншого, зазвичай громадянства Російської Федерації як правонаступниці Радянського союзу.
  • Статус таких людей регулюється "Законом про іноземців". Більшість осіб з невизначеним громадянством є колишніми громадянами СРСР, які на момен відновлення незалежності країни мешкали на території Естонії, але не отримали естонського громадянства.
  • Станом на початок 2020 року в Естонії проживало 71051 особа із невизначеним громадянством, хоч їхня кількість постійно змінюється. Кількість осіб без громадянства в Естонії зменшується через набуття естонського громадянства, або через набуття громадянства іншої країни, а також унаслідок природної смертності.

"Найкращий іноземний фільм": Де зараз дивитися український художній кінофільм "Погані дороги", який претендує на "Оскар"

середа, 8 грудень 2021, 7:50

Фільм "Погані дороги" режисерки Наталки Ворожбит увійшов увійшли до лонг-листа "Оскара" в категорії "Найкращий іноземний фільм". Наразі в лонг-листі 93 картин в цій категорії, а 21 грудня буде оголошено шорт-лист, куди потраплять лише 15 кінокартин, за...

Шахраї постійно перебувають у пошуках свіжих схем: Українців попередили про схему розводу з "голодною бабусею" біля супермаркету

середа, 8 грудень 2021, 6:50

У мережі розповіли про черговий випадок розводу біля супермаркету, коли літня жінка звертається до відвідувачів з проханням купити їй продукти - мовляв, немає грошей на їжу, а на практиці все закінчується обманом. Про таке шахрайство попередила Юлія Ан...