Покарання вже не уникнуть: Система автофіксації порушень ПДР почала "відловлювати" авто на іноземній реєстрації

Камери контролю швидкості на дорогах України почали розпізнавати машини з іноземною реєстрацією. Відтепер власники "євроблях" не зможуть уникнути покарання за порушення правил дорожнього руху, передають Патріоти України.

Як повідомив у своєму Facebook заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, новий функціонал камер запрацював 19 листопада. Його впровадження стало можливим завдяки співпраці з Держприкордонслужбою. Тепер, коли авто на іноземній реєстрації заїжджає на територію України, прикордонники вносять до бази даних номер автомобіля і інформацію про людину (ПІБ), яка знаходиться за кермом. І якщо водій перевищив швидкість на цьому авто, система автоматично знаходить автомобіліста, завдяки чому поліцейські можуть скласти протокол за порушення ПДР.

За словами Геращенко, якщо власник "евробляхи" відмовиться сплатити штраф, то на нього чекає стягнення через арешт майна або банківських рахунків. Якщо ж за кермом машини знаходився іноземець, то йому в разі відмови загрожує заборона на в'їзд в Україну при виїзді з країни (громадянину іншої країни штраф пропонується оплатити на кордоні).

Заступник міністра зазначив, що система автофіксації вже зафіксувала кілька порушень власникам авто на іноземній реєстрації. Так, перші штрафи за перевищення отримали громадяни Білорусі та Молдови. Перший з них перевищив швидкість на 38 км/год, другий – на 24 км/год.

Непереможна нога: У Баку українець Донченко швидким нокаутом здолав шведського суперника в рамках UFC (відео)

субота, 27 червень 2026, 20:11

У суботу, 27 червня, у столиці Азербайджану український боєць-півсередньовагик Данило Донченко (14-2) у рамках турніру UFC Fight Night 280, провів бій із Теодором Берггреном (8-4) зі Швеції і достроково переміг його у другому раунді, передають Патріоти...

Ц повітрі нестерпний запах пожежі: Київ та Вишгород задихаються від смогу, що відбувається в атмосфері Київщини (відео)

субота, 27 червень 2026, 19:29

У Києві та Вишгороді суттєво погіршується стан повітря. Містяни скаржаться, що у повітрі стоїть запах горілого і нічим дихати, особливо під вечір. Про це люди пишуть у соцмережах, передають Патріоти України. . Нині Київ перебуває на 68 місці у світово...