
Лауреатом Нобелівської премії миру став прем'єр-міністр Ефіопії Абія Ахмед. Нобелівський комітет присудив цю премію за внесок у врегулювання конфлікту з Еритреєю, повідомили на сторінці комітету у Twitter, передають Патріоти України.
Формулювання звучить так: "За зусилля із досягнення миру та міжнародного співробітництва та, зокрема, за рішучі ініціативи із вирішення прикордонного конфлікту з сусідньою Еритреєю".
Разом із президентом Еритреї Абій Ахмед розробив принципи мирної угоди, щоб покласти край тупикової ситуації "ні миру, ні війни" між Ефіопією й Еритреєю.
Нобелівський комітет оголосив, що премія миру 2019-го — це жест шани усім сторонам, які працюють в інтересах миру в Ефіопії, а також у регіонах Східної та Північно-Східної Африки.
Премію миру щорічно присуджують людям та організаціям, які зробили видатний внесок у сфері зміцнення миру у світі. 2019-го на премію миру претендував 301 кандидат.
В Україні вже фіксуються перші ознаки так званого “сезону літніх відключень” електроенергії. У низці районів Києва 22 червня відбулися аварійні знеструмлення, що знову актуалізувало питання стабільності енергосистеми в умовах спеки, передають Патріоти ...
В Одесі пляж, на якому унаслідок атаки російського безпілотника загинула молода жінка та постраждав чоловік, не належить до офіційно дозволених зон відпочинку. Про це повідомив виконуючий обов'язки міського голови Одеси Ігор Коваль, передають Патріоти ...