14 жовтня за народним та церковним календарем велике свято - Покрова Пресвятої Богородиці, яке має чимало традицій та заборон, передають Патріоти України.
Пресвятої БогородиціІсторія важливого для християн свята має довгу історію. Дехто пов'язує його традицію з 910 роком, до періоду, коли Візантійська імперія вела війну із сарацинами.
В цей день в Константинополі (до якого вже впритул підійшли мусульмани), у Влахернській церкві, де зберігалася риза Богоматері, під час богослужіння юродивий Андрій і його учень Єпіфаній побачили у повітрі Богородицю, що парить, яка розпростерла над людьми, що молилися своє широке біле покривало - покров...
Святий Хреститель Господній Іоанн і святий апостол Іоанн Богослов супроводжували Царицю Небесну. Схиливши коліна, Пресвята Діва почала зі слізьми молитися за християн і довгий час перебувала в молитві. Протягом цілої години Богоматір молилася, обливаючись сльозами. Після цього вона зняла своє блискуче покривало і простягнула його над людьми. Коли видіння зникло, покривало стало невидимим, але благодать Божої Матері залишилася з народом Константинополя.
Дивне явище Богородиці, що покриває християн, підбадьорило і втішило греків, зібравши останні сили, вони перемогли сарацинів.
На Русі з дня Покрови починали грати весілля, а дівчата в цей день ходили до церкви молитися, щоб Господь послав їм гарних наречених.
Сімейні пари приходили у свято в храм, для того, щоб також попросити милості і заступництва Матері Божої.
До Покрови селяни намагалися завершити всі сільськогосподарські справи - зібрати весь врожай, зробити заготовки на зиму. Худобу вже не виганяли на пасовища, а тримали в хлівах і переводили на зимовий корм.
В цей день зазвичай наймали працівників - як правило, на термін до Хрещення. Покров вважався і вдень розплати - за роботу і за товари.
Покров завжди вважався в народі важливим святом, тому в цей день обов'язково йшли до храму всією сім'єю - помолитися Пресвятій Богородиці, попросити її про добробут.
До цього часу закінчувалася пора хороводів і вуличних ігор, починалися вечорниці: дівчата вечорами збиралися в одній хаті і займалися рукоділлям, супроводжуючи роботу співом.
Як у будь-яке релігійне свято, на Покрову Пресвятої Богородиці не можна робити серйозну господарську роботу, а також виконувати багато домашніх обов'язків, а саме: будувати, копати, прибирати, прати, шити, в'язати, прасувати.
У свято Покрови також не можна лихословити, лаятися з людьми, вживати алкогольні напої, бажано навіть не готувати щось серйозне до пізньої вечері.
А ще не можна в цей день позичати гроші та відмовляти сватам – за прикметою, та дівчина, яка відмовила сватам на Покрову, ще роки три не буде ніким засватана.
Уряд України продовжить термін перебронювання працівників критичних підприємств до 31 березня через наслідки кібератаки, що унеможливила вчасне оновлення документів. Очікується, що таке рішення дасть компаніям додатковий час для оформлення бронювання, ...
Стан папи Римського Франциска залишається критичним, він отримує кисень через носові канюлі, також у нього виявили початкову ниркову недостатність, передають Патріоти України. Водночас від учорашнього вечора у нього не було жодного респіраторного кризу...