Вперше за 60 років експерти ВООЗ визнали, що препарати з марихуани мають потенціал для лікування болю та інших медичних станів, наприклад — епілепсії, передають Патріоти України з посиланням на Громадське.
«З огляду на це, канабіс і його смолу слід перевести на рівень контролю, який попереджає шкоду від його використання і в той же час не буде бар'єром для досліджень, розробки препаратів на їх основі і доступу до них для медичних цілей», — зазначено в звіті ВООЗ.
Найчастіше медичну марихуану приймають для контролю больових симптомів. Хоча канабіс недостатньо сильний для боротьби з гострим болем, наприклад, післяопераційним, він вважається досить ефективним засобом для полегшення хронічного болю, нудоти, для нормалізації сну, використовується як релаксант для м'язів і допомагає долати тремор пацієнтам з хворобою Паркінсона.
Досить перспективними також вважаються дослідження в галузі застосування медичного канабісу тими, хто страждає на посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) — в першу чергу, військовослужбовцями, які повернулися із зон конфліктів.
Досвід таких країн, як США, де медична марихуана дозволена в 29 штатах і Вашингтоні, столиці країни, показує, як змінюється життя пацієнтів після легалізації подібних препаратів.
Відповідно до одного з досліджень, коли медичний канабіс у США був дозволений, то число рецептів на опіоїдні препарати (в першу чергу, вікодин і морфій) в країні знизилося на 2,2 мільйона на рік. Інше дослідження показало, що в штатах, де медичний канабіс дозволений, число щорічних передозувань опіоїдними препаратами зі смертельними наслідками на 24,8% нижче, ніж у штатах, де такий канабіс заборонений.
У більшості випадків препарати на основі марихуани дозволені людям, що страждають на рак, глаукому і низку інших захворювань, при відновлювальних процесах після інсульту, при депресіях та деяких травмах.
Але легалізація таких препаратів — це завжди довгий і непростий шлях. В Україні канабіс внесений до списку особливо небезпечних наркотичних засобів і заборонений на всіх рівнях. Законопроєкт, який був поданий до Верховної Ради, за словами міністерки охорони здоров'я Зоряни Скалецької, викликав ряд питань — зокрема, мова йде про необхідність перенести канабіс з категорії наркотиків, обіг яких заборонено, до категорії речовин, обіг яких обмежено.
hromadske поговорило з українцями, які сьогодні приймають медичний канабіс в лікувальних цілях на свій страх і ризик. Але він істотно полегшує їхній стан, тому вони йдуть на те, що наразі вважається дією з кримінальною відповідальністю. Імена жінок-героїнь змінено.
Тетяна, діагноз — рак молочної залози
Я пройшла курс лікування, все було добре, але минуло більше року, і у мене виявили метастази в головний мозок. Розмір утворення був такий, що була показана тільки трепанація.
Операцію зробили восени 2018-го, призначили хіміотерапію, ось тоді я і почала курити медичний канабіс. Він знімав загальний хворобливий стан, допомагав заснути. Я довгий час була на дексаметазоні, у мене в якийсь момент почалися генералізовані судомні напади з втратою свідомості. І саме канабіс знімав симптоматику і судоми. Зараз хвороба знову прогресує, проходжу повне опромінення голови.
Канабіс прибирає нудоту, притупляє головний біль, дає можливість заснути. Після нападів, які тривають від 5 до 15 хвилин, організм відходить тиждень чи два. Я також використовую масло, але покурити мені краще — швидше розслабляє.
Слідкую за своїм станом, якщо бувають напади, можу і вдень покурити. Грам коштує 200-250 гривень, це не всі гроші світу, тут важливо інше — щоб це був медичний канабіс, у мене ж мета не «поїхати» після того, як покурила. І обов'язково приймаю ті протисудомні, які виписав лікар.
Правда, є нюанси — треба бути вдома, щоб можна було лягти і лежати, це не для активного способу життя. Або на ніч покурив — і спати.
Після операції якість життя погіршилася через напади. Але канабіс допомагає з цим всім якось жити і, думаю, позбавляє від прийому купи препаратів — я не вживаю ані снодійне, ані антидепресанти.
Ольга, діагноз — рак шийки матки
Зараз у мене рецидив у легені після запалення. Чесно кажучи, я довго не наважувалася, зважувала всі «за» і «проти», не знала, де саме можна дістати і скільки це буде коштувати. Але інтуїтивно зрозуміла, що це мені допоможе. І цього літа почала приймати масло канабісу на ніч. У мене знову з'явився апетит, сон став кращим. Іноді роблю перерву на тиждень, але відчуваю, бачу по своєму стану і нервозності, що треба приймати частіше.
А ще я дуже переживаю, що якщо медичний канабіс легалізують, ціна для нас буде дуже висока — я не думаю, що він буде дешевим
Світлана, діагноз — рак молочної залози
Я вживала масло канабісу під час хіміотерапії після рецидиву, були пекельні болі і без масла ночі не спала, а з ним засинала. Раніше просто не знала про його існування, не розуміла, куди бігти, а коли мені дістали канабіс і почала приймати — нормалізувався сон, зранку встаю і відчуваю — відпочила. Приймаю за потреби, коли дуже втомилася і не можу заснути або коли є біль.
Євген Белицький, діагноз — невроз
Коли мені було 20 років, у мене з'явився свій бізнес, але так склалося, що в силу деяких факторів у мене стався невроз. Частково впоратися з ним мені допомагав канабіс. Але за якийсь час цей невротичний розлад привів мене до психіатричної клініки. Там мені давали препарати, від яких я відчував себе так, ніби я овоч. Скажу, як є: клініка мені допомогла, тому що я вживав різні речовини, в тому числі кокаїн, амфетамін та інші.
Протягом року після того, як я звідти вийшов, я не вживав нічого. Але потім знову спробував канабіс. Зараз мені 27 років, і це все, що я зараз вживаю. Можу ще випити домашнього вина. Я вважаю, що медичний канабіс — це найкраща природна седативна речовина, вона як ромашка, і дуже добре допомагає вирішувати проблеми з нервами.
Ірина, діагноз — рак молочної залози
У мене було вісім хіміотерапій, ось тоді я і почала приймати масло і вейп. Стала після того спати (покращився психологічний стан), змогла їсти (прибирало нудоту), зникли болі суглобів, ломота в тілі. Звичайно, у мене була і премедикація, але я майже не вживала ліків між «хіміями». Просто могла посміхатися і спілкуватися з людьми — медичний канабіс дуже заспокоював нерви і допомагав розслабитися.
Навіть якщо суд визнає мобілізацію незаконною, це не означає, що людину автоматично звільнять з військової служби. Верховний Суд підтвердив, що порушення процедури призову саме по собі не є підставою для звільнення військовослужбовця, передають Патріот...
Невеличка крамничка делікатесів у французьких Каннах опинилася у центрі уваги міжнародної преси через своє провокаційне найменування "Моя дружина — свиноматка". Попри скандал, власники не відмовляються від оригінальної ідеї й вимагають справедливості. ...