​Поліція розводить руками: У Бангладеші загадково помирають російські будівельники АЕС. Серед решти наростають панічні настрої

У Бангладеші впродовж 11 днів померли п’ятеро росіян, котрі працювали на спорудженні атомної електростанції «Руппур» у провінції Пабна. Начальник поліцейської дільниці заявив, що розпочала розслідування, але за підсумками розтину тіл померлих нічого підозрілого виявлено не було, зазначають Патріоти України

Перший із росіян, 48-річний Олексій Барченко, помер 28 січня у медичному центрі поблизу міста Ішварді, де проходив лікування. Потім, 2 лютого, помер уві сні 40-річний Олексій Шакіров, а 5 лютого після раптової хвороби помер 48-річний Павло Щукін, який працював інженером-механіком у фірмі-субпідряднику – він лікувався у тій самій медустанові, що й Барченко.

Того ж дня помер 59-річний Василь Толмасов – його тіло знайшли біля дверей квартири у житловому комплексі, де мешкають усі росіяни, зайняті у будівництві АЕС. Наступного дня, 6 лютого, у тому ж житловому комплексі виявили мертвим 45-річного Олександра Воротнікова.

Начальник поліцейської дільниці Ішварді заявив, що за підсумками розтину тіл померлих нічого підозрілого виявлено не було. Зокрема, було встановлено, що один із росіян страждав на захворювання серця, а інший вживав наркотики. Проте, зазначив представник поліції, розслідування буде продовжено.

У департаменті комунікацій «Росатома» виданню «Лента.ру» підтвердили інформацію та смерті росіян. «Наразі ми надаємо всіляку підтримку та співпрацюємо зі слідчою групою, яка працює над встановленням причин кожного випадку смерті», – повідомили у російській держкорпорації.

Будівництво АЕС «Руппур» розпочалося у 2013 році за 160 кілометрів від столиці Бангладеш міста Дакка. Передбачається, що перший блок електростанції запрацює вже 2023 року, а другий – 2024-го.

Повернення графіків: В Україні попередили про можливі відключення електроенергії - під ударом будуть ці міста

п’ятниця, 26 червень 2026, 22:42

В Україні влітку можливе повернення планових відключень електроенергії тривалістю приблизно 2–3 години на добу в окремих містах і регіонах. Про це заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, передають Патріоти України. З...

На Львівщині розпочали беатифікацію священника, страченого більшовиками

п’ятниця, 26 червень 2026, 22:14

У селі Незнанів Львівської області розпочався процес беатифікації отця доктора Станіслав Сярок, який загинув у молодому віці під час радянських репресій, передають Патріоти України. Урочистості з нагоди початку процесу відбулися 25 червня в парафії Пре...