Поліція вдається до рішучих дій: Як триває процес виселення структур Московського патріархату з Києво-Печерської лаври (відео)

У Києво-Печерській лаврі у вівторок, 15 серпня, продовжила роботу спеціальна комісія Міністерства культури України. За правопорядком слідкують правоохоронці. Провокацій чи сутичок наразі не зафіксовано.

На території Національного заповідника представники Мінкульту працюють у корпусах, де проживають представники УПЦ МП.

Преса Московської церкви заявила, ніби на території Києво-Печерської лаври кілька людей за допомогою болгарки, лома та кувалди зламали двері до 57 корпусу та у супроводі співробітників поліції зайшли до приміщення, де перебувають паломники та ченці, чиє перебування у стінах Лаври суд визнав незаконним.

В УПЦ МП також заявили, що прямо зараз начебто відбувається штурм корпусів Лаври.

У поліції спростували інформацію про те, що правоохоронці зірвали замки на корпусах. Також повідомили, що сьогодні у Києво-Печерській Лаврі правоохоронці забезпечують публічну безпеку на громадський порядок.

«Поліція оточила корпуси, проте не зривала ніякі замки. На місці поліція забезпечує публічну безпеку та порядок, а у Лаврі працює комісія», – повідомила пресофіцерка Печерського управління поліції ГУНП у Києві Оксана Тищенко.

Нагадаємо, у березні Міністерство культури попередило УПЦ МП, що та має звільнити будівлі на території «Нижньої Лаври». Державний заповідник «Києво-Печерська лавра», який розпоряджається ними, розірвав з церквою договір від 2013 року про безоплатне користування майном.

Однак в УПЦ МП не погодилися. Свято-Успенська Києво-Печерська лавра (Чоловічий монастир УПЦ МП), який діяв на території Нижньої Лаври, подав позов проти заповідника. А священники Московської церкви хотіли залишитися у будівлях, поки триває суд.

Як відомо, 10 серпня Господарський суд Києва зобов'язав Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру (чоловічий монастир) повернути майно національному заповіднику «Києво-Печерська лавра». Йдеться про повернення музею 79 об’єктів Нижньої Лаври.

Чи можуть відібрати квартиру за неявку у ТЦК: Українцям дали пояснення

понеділок, 24 лютий 2025, 7:48

Суд має право накласти арешт на майно ухилянта, зокрема, на нерухомість (квартиру чи будинок). Але існують випадки, коли єдине житло такого військовозобов’язаного громадянина не можуть відчужити. Про це на порталі "Юристи.UA" написав адвокат Юрій Айваз...

В Україні дорожчає нерухомість: Стало відомо, скільки доведеться заплатити податку під час продажу

понеділок, 24 лютий 2025, 7:30

Навіть оренда житла, особливо у столиці, продовжує залишатися розкішшю для багатьох мешканців Києва. Купити ж квартиру є й зовсім нездійсненною мрією в силу постійного подорожчання нерухомості, передають Патріоти України. Так, за даними Державної служб...