Дослідження людського мікробіома показало, що Чорна смерть або чума могла посприяти нашій сьогоднішній любові до нездорової їжі, пише DailyMail, передають Патріоти України.
Друга пандемія чуми, яка сталася в середині XIV століття, також відома як Чорна смерть, вбила до 60% людей у Європі та змінила хід історії. Спершу чума викликала лихоманку, занепад сил і блювоту, а після — хворобливі пухлини, звані бубонами, на стегнах, шиї, пахвах і в паху.
Тепер же експерти припускають, що вплив Чорної смерті був набагато більшим, ніж здавалося. Пандемія чуми могла стати причиною нашої сьогоднішньої любові до нездорової їжі через зміни в гігієні та харчуванні, що відбулися в той період.
Аналіз затверділих (кальцинованих) зубних бляшок скелетів, що охопив тисячі років, показав, що бактерії, які домінують у нашій ротовій порожнині, пов'язані з дієтою з низьким вмістом клітковини та високим вмістом вуглецю, а також споживанням молочних продуктів.
Усі ці характеристики підходять під сучасне визначення нездорової їжі, і Чорна смерть могла спровокувати домінування вищезазначених бактерій.
Особлива суміш бактерій, яка називається мікробіомом, пов'язана з нашим здоров'ям: імунітетом, серцем, мозком, але також може спричиняти і деякі захворювання.
Дослідження було опубліковано в журналі Nature Microbiology, його провела команда вчених із Пенсільванського державного університету в США та Університету Аделаїди в Австралії.
"Сучасний мікробіом людини пов'язаний із широким спектром хронічних захворювань, включно з ожирінням, серцево-судинними захворюваннями та поганим психічним здоров'ям. Розуміння походження цих мікробних спільнот допоможе нам у лікуванні цих захворювань", — каже професорка Лаура Вейріч.
Вони та її команда зібрали зразки із зубів 235 осіб, похованих у 27 археологічних об'єктах Англії та Шотландії, у період з 2200 р. до н.е. по 1835 р. н.е. Далі вчені ідентифікували в зубах 954 види мікробів, які розділилися на дві окремі спільноти бактерій.
В одній групі бактерій домінував вид Streptococcus, який поширений у роті сучасних людей, а в іншій — Methanobrevibacter, який здебільшого вважається вимерлим.
Результати аналізу показали, що майже 11% виявлених варіацій мікробіомів можна пояснити змінами в історії людства, включно з Чорною смертю.
"Ми знаємо, що ті люди, яким вдалося пережити другу пандемію чуми, від самого початку були більш заможними і могли собі дозволити калорійну їжу. Можливо, що пандемія спричинила зміни в раціоні людей, які, своєю чергою, вплинули на склад їхнього мікробіома порожнини рота. Це перший випадок, коли наука знайшла докази, що на мікробіом у нашому організмі могли вплинути такі події, як давні пандемії", — підсумували автори дослідження.
У Києві 67-річний чоловік місяцями труїв свою 60-річну цивільну дружину. Причиною смерті жінки стала хвороба печінки, викликана отруєнням хімічною речовиною, яку їй підсипав у їжу чоловік. Про це повідомляє прес-служба столичної прокуратури, передають ...
Жителі Японії похилого віку добровільно прагнуть сісти у в'язницю заради виживання. Про це йдеться у відповідному матеріалі СNN, передають Патріоти України. Як випливає зі статті, найбільша жіноча в'язниця Японії заповнена переважно представниками похи...