Полюбляв ходити на рибалку за монстрами розміром з сучасний позашляховик: Науковці реконструювали зовнішність найдовшого у світі хижого динозавра - дуже схожий на казкового дракона

Спінозавр — гігантське доісторичне створіння, яке перевершувало навіть відомого тиранозавра рекса за довжиною та ваною. Якщо T. rex був завдовжки до 13 м, і вагою 4—7 тонн, то Спінозавр - до 14 м і 7,5 тонн, хоча і відрізнявся більш тендітною будовою скелету, зазначають Патріоти України. Цей хижак, що мешкав понад 90 мільйонів років тому, залишався загадкою для вчених протягом десятиліть. Але завдяки новому сезону культового наукового серіалу. “Прогулянки з динозаврами” фахівці доклали зусиль аби створити найбільш точне зображення цього дивовижного істоти. У стрічці показали не лише як той рухався та полював на здобич, адже велетень потребував гігантського обсягу їжі, алеа і інші повадки Спінозавра на.

Науковий консультант проєкту, професор Нізар Ібрагім, якого в наукових колах жартома називають «людина-спінозавр», переконаний: ми довго недооцінювали цю тварину. Нові відкриття змінюють уявлення про поведінку динозаврів — зокрема про їхній спосіб життя, середовище існування та навіть батьківські обов’язки.

Відійди вбік, T. rex. Настав час сяяти Спінозавру.<p data-verified=Джерело зображення: BBC Studios / Lola Post Production">

«Це дуже дивне створіння. Я вважаю, що це найближче до дракона, що можна собі уявити», — розповідає Ібрагім. Епізод, присвячений спінозавру, так і назвали — Річковий дракон.

Довгий час вважалося, що динозаври не жили у водному середовищі. Однак спінозавр ламає ці стереотипи. Зуби у вигляді конусів, вузькі щелепи, схожі на крокодилячі, щільні кістки, хвіст, подібний до весла — усе це свідчить про пристосування до життя у річках.

Річковий дракон, який справді схожий на дракона біля річки.<p data-verified=

«Це тварина з річкової екосистеми, де плавали риби розміром із позашляховики. Ми маємо низку доказів того, що спінозавр проводив значну частину життя у воді», — каже Ібрагім.

Найбільш емоційною сценою в епізоді став момент, де самець спінозавра пливе зі своїми дитинчатами. Це несподіваний образ для хижого динозавра — і саме наука допомогла створити його.

«Ми часто уявляємо динозаврів крізь призму ссавців: наприклад, як ведмедицю, що піклується про потомство. Але птахи — це нащадки динозаврів, і саме у них часто обидва батьки беруть участь у догляді за пташенятами», — пояснює вчений.

За словами Ібрагіма, у деяких примітивних птахів, таких як ему, саме самці висиджують яйця. А є дані, що й деякі динозаври сиділи на кладках — ймовірно, також самеці.

Усі на борт Спинозавробуса.<p data-verified=Джерело зображення: BBC Studios / Lola Post Production">

Спінозавр — більше не просто гігант із парку юрського періоду. Завдяки новітнім дослідженням він стає символом того, як наука змінює уявлення про минуле — і дарує нам несподівано зворушливий образ «динозавра-дракона», що піклується про своїх малюків.

Біженців з України можуть змусити повернути виплати: Ось у якій країні ЄС змінять правила

неділя, 13 липень 2025, 6:30

Від деяких українців, які отримали статус тимчасового захисту в Німеччині, за певних обставин можуть вимагати повернення отриманих від держави виплат. До таких наслідків може призвести рішення обраної у травні нової німецької влади змінити підхід до пі...

Популярний підсолоджувач пов’язаний з агресивною формою раку мозку - нове дослідження

неділя, 13 липень 2025, 6:25

Китайські вчені виявили потенційно небезпечний зв'язок між аспартамом - популярним штучним підсолоджувачем - і гліобластомою, найагресивнішою формою первинного раку мозку. Про це йдеться у статті, опублікованій у Scientific Reports, передають Патріоти ...