Православна церква України канонізувала Єлисея Плетенецького - намісника Києво-Печерської Лаври, який помер 400 років тому, вважають одним із найбільших захисників українського православ'я. Як вдалося відшукати могилу святого, а ще для чого він побудував паперову фабрику неподалік Києва, дізнавався кореспондент ТСН Олександр Загородний, передають Патріоти України
Українці мають нового святого – Єлисея Плетенецького. Він помер 400 років тому, жив і працював у Києво-Печерській Лаврі. Він був не лише архимандритом, а ще й людиною, яка купила, перевезла і побудувала тут друкарню, в які видавали книги на староукраїнській мові. А ще він допомагав старим, немічним, годував сиріт.
Саме намісник Лаври Єлисей Плетенецький понад 400 років тому відремонтував і відреставрував головний храм — Свято-Успенський собор. Тут його поховали на початку 17 століття і тут його канонуізували.
Рішення священного синоду зачитує митрополит Вінницький та Барський Симеон: "Акт про канонізацію архімандрита Кимєво-печерської Лаври Єлисея Плетенецького. Пастиря та боголюбивого ченця, якого сучасники називали світильником та охоронцем церкви, віри та вчителем монахів, годувальником вдів та сиріт, отцем не лише для Лаври, але й для усього народу".
Саме після цих слів Єлисей Плетенецький офіційно святий. Йому можна молитися. Канонізація - це завжди велике святого для церкви. На урочистостях сотні священників, з десяток миттрополитів і аж 2 хори. Таке навіть тут у Свято-Успенському соборі почути можна не часто.
Дивним чином збереглася могила Плетенецького, його поховали під стінами собору, але коли храм розширювали, могила опинилася всередині. Збереглася навіть могильна плита. Єлисей Плетенецький побудував не лише Лаврську друкарню, яка і досі працює на тому самому місці, а і першу у центральній Україні паперову фабрику у Радомишлі, щоб було на чому друкувати.
"Ми відновлюємо нашу історичну пам'ять, вшановуємо ти х, хто справді брав діяльну участь у розбудові цього центрального чернечого осередку нашої помісної української православної церкви", - сказав митрополит ПЦУ Епіфаній.
Ще одна визначна подія - в Свято-Успенському соборі Митрополит Київський та всієї України Епіфаній освятив ікони. Їх намалював афонський Ієромонах Лука, той самий, який писав для України Томос. Одразу ж після освячення до них прикладаються віруючі.
"Там ці ікони тривалий час були в храмі, де монахи перед ними молилися, тобто ми можемо сказати, що вони мають чудодійну сили в тому, що афонськими монахами були освячені цими монахами", - каже архімандрит Авраамій, намісник Києво-печерської Лаври.
У ТСН є унікальні кадри, які ці 300-кілограмові ікони зі святої гори Афон доправляють до України. Спочатку морем, потім 2 тисячі кілометрів дорогами Греції, Болгарії та Румунії. А от кіоти - рами, виготовляли вже наші майстри з Волині. Співробітники Національного заповідника Києво-Печерська Лавра дали добро на всановлення ікон, кажуть усе канонічно та доречно.
А от де ділися ікони, які раніше висіли тут, в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври? Вони там були, трохи менші і не афонські, але ж були. Священники московського патріархату, коли йшли з Лаври, їх зняли і вивезли.
У Штутгарті 200 автомобілістів опинилися заблокованими на підземному паркінгу через збій системи пожежної сигналізації, повідомляють Патріоти України з посиланням на Bild. Причиною несподіваної аварії став голубиний послід, що спричинив коротке замикан...
Американський рокгурт Metallica 20 листопада в Instagram опублікував відео, у якому український військовий Тарас Столяр виконує на бандурі їхній хіт Nothing Else Matters під час одного з концертів у США. В описі до відео зазначено, що Столяр є учасник...