Помер Герой України, легендарний Іван Дзюба - "людина, яка завжди мала мужність говорити правду"

Легендарний Іван Дзюба, Герой України, літературознавець, дисидент помер на 91-му році життя. Він до останнього працював, стежив за суспільно-політичною діяльністю, незважаючи на проблеми зі здоров'ям, які посилилися в останні роки. Про це повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на Миколу Жулинського, літературознавця, політичного і громадського діяча, зазначають Патріоти України.

Став легендою ще за життя

"Одне ім'я вже багато говорить. Багато - тому що це один з лідерів національного, духовного відродження другої половини ХХ і початку ХХІ століття. Насамперед Іван Дзюба - це інтелектуальний провідник і спікер українського "шістдесятництва", - розповідає Жулинський.

Іван Михайлович пішов гідно, тихо уві сні, вранці 22 лютого. "Іван Дзюба - це людина, яка завжди мала мужність говорити правду", - говорила про нього ще одна наша легенда Ліна Костенко. Де і коли відбудеться прощання поки що невідомо.

Біографія Героя України, радянського дисидента

Іван Дзюба народився 26 липня 1931 року в селі Миколаївка Волноваського району Донецької області. Він - дисидент радянських часів, Герой України (2001), академік НАН України, свого часу був міністром культури (листопад 1992 - серпень 1994) та головою Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка

У 1973 році Дзюба був засуджений до п'яти років ув'язнення і п'яти років заслання за свою відому працю "Інтернаціоналізм або русифікація", але був "помилуваний".

Дзюба - автор десятків публікацій, книг, зокрема про Тараса Шевченка, досліджень про культуру і політику. Серед останніх робіт - книга"Чорний романтик: Сергій Жадан". Він був одним із засновників "Народного Руху України".

"Метеопати, готуйтеся": Синоптик попередила українців про ускладнення погоди

четвер, 9 лютий 2023, 10:22

В Україні на вихідних очікується зміна погоди. За прогнозом синоптика Наталки Діденко, морози ослабнуть. Проте, за її словами, потепління супроводжуватиметься ускладненням погоди, передають Патріоти України. За її даними, тепліша та з опадами погода пр...

Ризик землетрусу в Україні: Сейсмолог розповів, яким регіонам загрожує небезпека

четвер, 9 лютий 2023, 9:56

Днями в Туреччині та Сирії руйнівні землетруси забрали життя тисяч людей. Україна знаходиться в зоні Вранча та розташована на північному краї того ж поясу, в якому сталися землетруси в цих двох країнах. Заступник директора Інституту геофізики ім. С. Су...