Хвороба перемогла: Помер лідер "українського крила" УПЦ МП митрополит Софроній

Вночі 22 червня на 81 році життя помер митрополит Черкаський і Канівський УПЦ МП Софроній, якого вважали лідером "українського крила" цієї церкви. Про його смерть повідомила прес-служба Черкаської єпархії УПЦ МП. У некролозі зазначили, що священнослужитель відійшов у вічність після тривалої хвороби, передають Патріоти України.

"З глибокою скорботою і сумом сповіщаємо, що 22 червня о 23:08 на 81-му році життя після тривалої та виснажливої хвороби відійшов до Господа митрополит Черкаський і Канівський Софроній – видатний архіпастир землі Черкаської, храмобудівничий, невтомний трудар на ниві Божій", – йдеться у повідомленні.

Як пише ВВС, митрополит Софроній багато років очолював "проукраїнську групу" єпископів УПЦ МП та прагнув збудувати незалежну українську православну церкву. Зокрема, перед отриманням томосу він підтримував створення ПЦУ та прогнозував її швидкий розвиток. Втім на об'єднавчий собор 15 грудня 2018 року Софроній так і не приїхав і не долучився до новоствореної автокефальної церкви. Формальною причиною його неучасті в історичній події було названо стан здоров'я.

Однак згодом, вже після отримання томосу, Софроній зустрічався у Черкасах із предстоятелем ПЦУ Епіфанієм та п'ятим президентом України Петром Порошенком.

Найбільше митрополит запам'ятався своїми будівничими проєктами у Черкасах, а справою всього життя називав будівництво найбільшої дзвіниці в Україні у формі голуба. Втім завершити її так і не вдалося. Наближені до владики джерела припускали, що Софроній остерігався переходу до ПЦУ через можливі проблеми з майном й неможливість завершити згадані будівельні проєкти.

Також митрополит Софроній зробив великий внесок в розвиток вітчизняної церкви, переклавши молитви на українську мову. До того ж, він був прихильником використання української мови під час служб.

Серед іншого Софроній був відомий і своїм запальним характером. Так, на початку карантину він втрапив у скандал, коли прокляв журналістів, які запитували в нього щодо дій УПЦ МП в Черкасах для боротьби з пандемією коронавірусу.

Покривати голову хусткою чи ні: У ПЦУ дали відповідь на найбільш суперечливе запитання

понеділок, 27 травень 2024, 19:27

Чи дійсно потрібно обов'язково покривати голову в церкві всім жінкам? На це та деякі інші запитання дали відповідь священнослужителі. Часто можна почути від старших людей у церкві твердження, що жінкам заборонено заходити до храму з непокритою хусткою ...

Українцям з маленьким стажем не дадуть пенсію: Скільки років обов'язково потрібно відпрацювати

понеділок, 27 травень 2024, 18:59

Мінімальний стаж для отримання пенсії становить 15 років. У випадку, якщо не досягнуто цього показника, замість пенсійних виплат надається соціальна допомога. З мінімальним стажем вийти на пенсію можна тільки в 65 років. Тим хто хоче отримувати пенсію ...