Помер український письменник-фантаст Сергій Дяченко

У віці 77 років помер відомий український письменник-фантаст Сергій Дяченко. Про трагічну новину повідомила його дружина Марина, передають Патріоти України.

Допис з датою смерті з'явився на її сторінці в Facebook. "Сергій Дяченко. 14 квітня 1945 -– 5 травня 2022", – написала вона. Причини смерті наразі не розголошуються.

Талановитий письменник народився в Києві, як і його дружина Марина Дяченко, з якою вони написали не одну культову книгу. В молодості Сергій Дяченко працював лікарем-психіатром та допомагав людям. Здобув ступінь кандидата біологічних наук та закінчив сценарний факультет у Всеросійському державному інституті кінематографії.

Талант до створення цікавих сюжетів відкрив у собі наприкінці 1970-х, коли почав активно захоплюватися написанням сценаріїв. Був автором історії телеепопеї "Микола Вавілов" та художнього фільму "Голод-33". Із майбутньою обраницею познайомився на початку 1990-х. 1993 року пара одружилася, а вже 1994-го почала писати фантастичні романи та повісті. З 2004 по 2009 роки подружжя жило в Москві, після чого переїхало в Лос-Анджелес. Закохані виховували дочку на ім'я Анастасія.

Найпопулярніші роботи подружжя – трилогія "Відьмине століття" (1997–2020), цикл "Блукачі", дилогія Vita Nostra (2007, 2021), романи "Печера", "Мідний король", "Брамник" та багато інших, а також сценарій до фільму "Заселений острів" (2008).

Останньою прижиттєвою книгою Марини та Сергія був роман у повістях "Масштаб".

У 2005 році на європейському конвенті фантастів Eurocon подружжя назвали "найкращими письменниками-фантастами Європи", адже вони писали переважно у жанрі наукової фантастики, фентезі та казок.

Цікаво, що Сергій Дяченко полюбляв писати один до того, як зустрів свою обраницю Марину. Зокрема, у 70-х він створив свій перший великий твір – детективний роман "Симфонія". Проте після багатьох років шлюбу літератор казав: "Не існує письменника Сергій Дяченко – є письменник Сергій та Марина Дяченко".

Дорогоцінна палиця Геракла не поїхала закордон і не осіла в таємній колекції: Благодійник врятував для України унікальний артефакт античної доби

субота, 10 травень 2025, 11:10

Національний музей історії України отримав врятований від продажу в приватну колекцію унікальний артефакт – ніж, так звану палицю Геракла, датований орієнтовно ІІІ ст. н.е., передають Патріоти України. Про це йдеться на офіційній сторінці музею у Faceb...

Пробирався пішки з Курщини: Український десантник вирвався з російського полону, обдуривши сонних вартових

субота, 10 травень 2025, 10:49

​. Дев’ять днів у російському полоні на ворожій території, постійний психологічний тиск, погрози та мізерне харчування не зламали волю до свободи. Український десантник, молодший сержант Руслан Мироненко, не лише зберіг бойовий дух, а й, спостерігаючи ...