Помер український письменник-фантаст Сергій Дяченко

У віці 77 років помер відомий український письменник-фантаст Сергій Дяченко. Про трагічну новину повідомила його дружина Марина, передають Патріоти України.

Допис з датою смерті з'явився на її сторінці в Facebook. "Сергій Дяченко. 14 квітня 1945 -– 5 травня 2022", – написала вона. Причини смерті наразі не розголошуються.

Талановитий письменник народився в Києві, як і його дружина Марина Дяченко, з якою вони написали не одну культову книгу. В молодості Сергій Дяченко працював лікарем-психіатром та допомагав людям. Здобув ступінь кандидата біологічних наук та закінчив сценарний факультет у Всеросійському державному інституті кінематографії.

Талант до створення цікавих сюжетів відкрив у собі наприкінці 1970-х, коли почав активно захоплюватися написанням сценаріїв. Був автором історії телеепопеї "Микола Вавілов" та художнього фільму "Голод-33". Із майбутньою обраницею познайомився на початку 1990-х. 1993 року пара одружилася, а вже 1994-го почала писати фантастичні романи та повісті. З 2004 по 2009 роки подружжя жило в Москві, після чого переїхало в Лос-Анджелес. Закохані виховували дочку на ім'я Анастасія.

Найпопулярніші роботи подружжя – трилогія "Відьмине століття" (1997–2020), цикл "Блукачі", дилогія Vita Nostra (2007, 2021), романи "Печера", "Мідний король", "Брамник" та багато інших, а також сценарій до фільму "Заселений острів" (2008).

Останньою прижиттєвою книгою Марини та Сергія був роман у повістях "Масштаб".

У 2005 році на європейському конвенті фантастів Eurocon подружжя назвали "найкращими письменниками-фантастами Європи", адже вони писали переважно у жанрі наукової фантастики, фентезі та казок.

Цікаво, що Сергій Дяченко полюбляв писати один до того, як зустрів свою обраницю Марину. Зокрема, у 70-х він створив свій перший великий твір – детективний роман "Симфонія". Проте після багатьох років шлюбу літератор казав: "Не існує письменника Сергій Дяченко – є письменник Сергій та Марина Дяченко".

"Не хочемо, щоб вони насолоджувалися створеними нами цінностями": Російських туристів перестануть пускати в найпопулярніше місце в Литві

субота, 13 серпень 2022, 19:14

В Литві власники Пакруойського маєтку, яке є найбільшим з подібних збережених споруд в країнах Балтії, з 12 серпня закрили вхід для російських туристів. Про це повідомляє портал Delfi, передають Патріоти України. У маєток щорічно приїжджають сотні тися...

У Львові померла остання зв'язкова командувача УПА Романа Шухевича

субота, 13 серпень 2022, 16:28

У Львові 12 серпня померла зв'язкова командира УПА Романа Шухевича Дарія Гусяк, інформують Патріоти України. За свою націоналістичну діяльність жінка провела 25 років в ув'язненні. Остання зв'язкова Шухевича відійшла у вічність о 14:20. Їй було 98 рокі...