Помер видатний український філолог та викладач

Олександр Пономарів був доктором філологічних наук, професором кафедри мови та стилістики Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Видатний українській мовознавець, доктор наук, професор Олександр Пономарів помер у віці 84 років у середу, 14 жовтня. Про це повідомила дружина мовознавця, передають Патріоти України.

Останнім часом професор дуже хворів, адже мав перелом хребта. У коментарі hromadske директор Інституту журналістики, де раніше викладав Олександр Пономарів, Володимир Різун сказав, що професор помер 14 жовтня о 7 ранку. За його слова, останній рік він лежав у лікарні і був «у поганому стані». Різун додав, що похорони відбудуться 17 жовтня, а додаткова інформація про те, коли саме відбудеться прощання, з’явиться на сайті закладу.

У червні повідомлялося, що професор Пономарів потрапив до лікарні у тяжкому стані — він упав і зламав хребет. Тоді колеги мовознавця організували збір коштів для його лікування. 17 жовтня йому повинно було виповнитися 85 років.

Олександр Пономарів був доктором філологічних наук, професором кафедри мови та стилістики Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка і заступником голови Всеукраїнського товариства Просвіта імені Тараса Шевченка.

Професор Пономарів — автор понад 250 наукових, науково-популярних та науково-публіцистичних праць з історії, стилістики та культури української мови. Окрім цього він вів блоги на BBC News Україна, де пояснював правила слововживання.

Джерело: ВВС Україна

З архіву ПУ. У NASA показали, як виглядає "пустеля" посеред України з космосу (фото)

четвер, 26 листопад 2020, 2:00

Олешківські піски в Україні потрапили на фото NASA. Супутник Landsat 8 зняв розташований в 30 км від Херсона унікальний піщаний масив з космосу, передають Патріоти України 4 листопада 2019 року. "На північ від Чорного моря ландшафт південної України ря...

З архіву ПУ. "На людство чекають небачені муки": 11 тисяч вчених виступили зі страшним прогнозом

четвер, 26 листопад 2020, 1:00

Людей на планеті Земля чекають "небачені муки через кліматичну кризу", якщо не відбудуться серйозні зміни в глобальному суспільстві. Про це йдеться в жорсткому попередженні більш ніж 11 тисяч вчених, передають Патріоти України 5 листопада 2019 року. «М...