Помер видатний український скульптор Володимир Чепелик, чиї пам'ятки стали обличчям Києва

У вівторок, 13 квітня, помер відомий український скульптор Володимир Чепелик. Він також був почесним громадянином столиці та головою Національного союзу художників України.

Про смерть 75-річного скульптора повідомив Департамент культури Київської міської адміністрації на своїй сторінці в Facebook.

Чепелик народився 17 жовтня 1945 року в Києві. У 1972 році він закінчив Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури. Протягом 30 років він очолював Національну спілку художників.

Був нагороджений почесною грамотою Кабінету Міністрів (1998), золотою медаллю Академії мистецтв України (2005), Почесною грамотою Верховної Ради України (2005), орденом "За заслуги" I (2007), II (2004) і III (1998) ступенів та ін.

Популярність Чепелик отримав як автор пам'ятника Михайлу Грушевському, який знаходиться у Києві біля Будинку вчителя.

Пам'ятник Михайлу Грушевському

Ще одна його відома робота - це пам'ятник народному артисту Миколі Яковченку. Він встановлений у парку перед театром Івана Франка, на сцені якого Яковченко грав з 1928 року.

Пам'ятник Миколі Яковченку

У Києві також є ще одна його знаменита робота. Мова йде про пам'ятник жертвам чорнобильської аварії, який знаходиться на Святошино.

Пам'ятник жертвам чорнобильської аварії

Варто зазначити, що пам'ятники авторства Чепелика встановлені і в інших містах України, а також і за межами країни.


Хіти тижня. Не купуйте в жодному разі! В Україні знайшли фальшиве масло, названо небезпечну марку

вівторок, 18 травень 2021, 4:00

Управління Держпродспоживслужби виявила під час перевірки в Івано-Франківській області фальсифікат вершкового масла. У складі були виявлені рослинні жири. Про це йдеться на сторінці Головного управління Держспоживслужби в Івано-Франківській області в F...

Фанати у захваті: Мадонна показала, як виглядала 37 років тому (фото)

вівторок, 18 травень 2021, 0:28

Американська виконавиця, поп-співачка та продюсерка Мадонна поділилася з шанувальниками архівними фото, на якому позувала в чорно-рожевій спідниці й топі з відкритою спиною. Знімок датується 1984 роком, передають Патріоти України. Відповідний кадр 62-...