Офіційно першого хворого на коронавірус СОVID-19 в Україні виявили третього березня, але в Інтернеті активно шириться інформація, що це могло статися ще на початку року, коли зокрема, лікарні в Тернопільській області були переповнені хворими на пневмонію з летальними випадками, передають Патріоти України з посиланням на ТСН.
Три мільйони людей переглянули в інтернеті січневий сюжет ТСН про переповнену хворими на вірусну пневмонію тернопільську лікарню, куди інтенсивно почали поступати недужі з кінця 2019 року. «Це один, два, три, чотири дні вони лікуються самостійно, тоді вже починає наростати задишка, висока температура, сухий кашель чи навіть кашель з прожилками крові», - розповідала лікар-пульмонолог Тернопільської міської комунальної лікарні Алла Пастернак.
За офіційною статистикою, тоді на Тернопільщині було двадцять два летальних випадки лише за січень. У однієї з жінок на початку року від вірусної пневмонії помер чоловік - його легені згоріли за тиждень в реанімації - медики тоді так і не встановили, що спричинило їх руйнування. Удова в січневому інтерв'ю ТСН промовила слова, які у березні збурили Інтернет. «Ми не готові до такого штаму вірусу, до такого перебігу і до такої кількості хворих. Ми не вміємо ні їх лікувати, ні їх діагностувати», - розповідала удова Олена Сидорович.
Офіційно першого хворого на СОVID-19 в Україні виявили 3 березня. Але в інтернеті активно шириться інформація, що це могло статися ще на початку року. ТСН розповідала, зокрема, що лікарні Тернопільщини були переповнені хворими на пневмонії. Чи міг це бути не просто сезонний спалах, а перші випадки коронавірусу - з'ясовувала ТСН.
Люди в Інтернеті вибухнули коментарями. Симптоми пневмоній і застуд із сильним кашлем на початку зими їм тепер дуже схожі на описаний медиками коронавірус.
«Чи можемо ми заперечувати чи це був коронавірус без лабораторних обстежень - ні. Тоді дійсно не проводилися обстеження на коронавірусну інфекцію, були тести на грип. Було багато випадків на грип», - каже інфекціоніст Федір Лапій.
Чи можна пов'язати зростання недужих з вірусними пневмоніями на Тернопільщині із поверненням заробітчан додому на Новий рік та Різдво — запитання залишається відкритим. «Наприкінці січня на території Європи ще була благополучна епідемічна ситуація. Тому не можемо говорити про те, що той період ми могли пропустити випадки коронавірусної хвороби», - додає заступник міністра охорони здоров'я України Віктор Ляшко.
Чи були уже на початку року випадки коронавірусу в Україні можна визначити зараз за допомогою експрес-тестів, розмірковують інфекціоністи. Адже в організмі людей, які тоді перехворіли, мають бути антитіла.
«Якщо у січні місяці ці люди мали атипову пневмонію, можна вже таким чином постфактум говорити, що так, вони перехворіли на коронавірусну інфекцію, але на сьогоднішній день таких даних немає, які б підтверджували здогадки, що це була коронавірусна інфекція», - каже Лапій.
Чи будуть такі дослідження в умовах пандемії невідомо. Поки у МОЗі вирішили, чи перевірятимуть на коронавірус усіх, хто вмирає від запалення легенів. До речі, у січні цього року грип та пневмонії забрали життя 621 людини. У січні минулого року - задовго до пандемії - в Україні було 908 смертей.
На війні проти російських бойовиків загинув грузинський доброволець - 24-річний Леван Лохішвілі. Про це повідомляє Ехо Кавказа, передають Патріоти України. Зазначається, що захисник загинув 19 листопада у Херсонській області внаслідок вибуху саморобног...
В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...