Попереду сотні тисяч вироків: У ТЦК розповіли, як звужується "вікно можливостей" для тих, хто досі не оновив дані, і що чекає на цих ухилянтів далі

Переховуватись роками, здригаючись від кожного шурхіту і молячись на амністію, чи добігання кінця терміну дії вироку за давністю років. Отакі перспективи "щасливого" ухилянта, котрого не знайдуть і не відправлять за вироком суду до в'язниці

В Україні досі є чоловіки, які не оновили свої військово-облікові дані до 16 липня. Переважну більшість військовозобов'язаних чоловіків, які досі не оновили свої облікові дані у ТЦК, спочатку шукають за допомогою "Укрпошти" або адресного оповіщення. Про це розповів полковник, заступник начальника центру – начальник сектору мобілізаційно-оборонної роботи Сумського ОТЦК Сергій Монукал в інтерв'ю "Главреду", передають Патріоти України.

"За домашньою адресою приходять представники ТЦК, обовʼязково формують поштові повідомлення з описом вкладення. Тому що повістка без опису, без конверта, яка кинута в поштову скриньку не є належним чином врученою – тільки поштовим вкладенням або особисто в руки", – пояснив Монукало.

Також офіцер підтвердив, що не вважається належним чином оповіщеною особа, чиї родичі, які або взяли повістку, або не взяли і заявили, що особа не проживає за місцем проживання.

За словами військового ТЦК, після того, як надходить повідомлення, що військовозобовʼязаний не проживає за вказаним місцемпроживання, формується запит до Нацполіції про подання в розшук.

"Усі порушники вносяться до бази як порушники правил військового обліку, і вже по них буде винесено відповідне провадження", – додав він.

Наступний крок, котрий наразі не згадує представник ТЦК, оскільки то вже справа не його відомства, а правоохоронних органів, то як саме відбувається провадження, започатковане Нацполіцією. Справа для багатьох не обмежиться суто розшуковими заходами, а за процедурою може бути передана до суду з винесенням заочного вироку. У відповідальності за статтею 336 Кримінального кодексу України відповідальність за за ухилення від мобілізації передбачена у вигляді обмеження або засудження на строк від трьох до п'яти років.

Пропонував на вибір два способи: Викладач приватного вишу в Полтаві допомагав призовникам уникнути військової служби

п’ятниця, 22 листопад 2024, 14:45

Правоохоронці викрили викладача одного з приватних університетів Полтави, який сприяв в уникненні військової служби через фіктивне зарахування до вишу та підробки медичних документів. Нині йому вручили підозру. Про це повідомили в пресслужбі Національн...

До злочину готувався заздалегідь: Суд виніс вирок депутату, який підірвав гранати у сільраді на Закарпатті

п’ятниця, 22 листопад 2024, 14:31

На Закарпатті до довічного ув’язнення засудили депутата Сергія Батрина, який підірвав гранати під час засідання сесії сільради. Про це повідомляє Офіс генерального прокурора, передають Патріоти України. «За публічного обвинувачення прокурорів Закарпатс...