Науковий співробітник Інституту археології НАНУ Віталій Козюба підтвердив, що на Оболонському острові є культурний шару, який необхідно досліджувати. Про це повідомила голова ГО "Почайна" Аннабелла Моріна.
За її словами, влада довго пручалась щодо офіційного візиту науковців, але все ж таки, вони туди потрапили.
Аннабелла Моріна запевнила, що середина острова, де після прокладання каналізаційної мережі була знайдена лунниця 4-5 століття нашої ери (Київська археологічна культура) тепер потребує більш детальних досліджень: закладання шурфів, потім проведення розкопок.
За попередніми даними істориків, саме на цьому місці мала бути старовинна переправа через Дніпро. Це означає, що на цьому місці можна знайти ще багато пам'яток, а відповідно, і відкрити важливі історичні факти про Оболонь та Київ, відкрити важливі невідомі сторінки.
На Оболонському острові під час будівельних робіт виявили археологічні знахідки старослов’янських часів. Зокрема - козацьку люльку, лунницю з емаллю (це жіноча прикраса у формі півмісяця) III–VIII століть, кераміку, монети і кулі від мушкетів.
Попри наполягання співробітників Інституту археології, перед початком забудови Оболонського острова дослідження не проводилися.
Згідно чинного законодавства, тепер будівництво й ремонтні роботи мають припинитися, аби фахівці провели археологічну розвідку й дослідження та зберегли усі знайдені пам’ятки.
Активісти планують якнайшвидше добитися проведення цих досліджень. Адже на острові й досі працює велика будівельна техніка.
Хоча трагедія сталася не в Українських Карпатах. Однак недалеко від нашого кордону. З Польщі, Словаччини та Румунії надходить все більше повідомлень про ведмежу небезпеку. У Польщі неподалік Бещадського національного парку, що поряд кордону зі Словаччи...
У Франції почався суд над 24-річним мешканцем міста Лібурн, який упродовж чотирьох років ловив їжаків і утримував їх у клітках, аби знімати контент для TikTok, передають Патріоти України. Як повідомляє France Bleu, чоловік використав для цього понад 25...