Попри волю киян, Віталій Кличко зібрався перейменувати вулицю, названу іменем гетьмана України, на честь свого попередника на посаді мера столиці

Міський голова виклав свої аргументи за таке рішення

Кличко аргументує необхідність перейменуваня тим, що під час активної дерусифікації топонімів у Києві раптом виявилося дві вулиці Павла Скоропадського.

Міський голова Віталій Кличко зареєстрував проєкт рішення Київради про перейменування вулиці Павла Скоропадського у Печерському районі на вулицю Олександра Омельченка.

У січні 74% кияни, що голосували в застосунку «Київ Цифровий», висловилися проти такого перейменування.

Однак Кличко аргументує необхідність перейменуваня тим, що під час активної дерусифікації топонімів у Києві раптом виявилося дві вулиці Павла Скоропадського.

Так, Київрада перейменувала на честь гетьмана Скоропадського не лише вулицю Льва Толстого, але й розташований по інший бік площі Льва Толстого (зараз — Українських героїв) безіменний раніше проїзд між Великою Васильківською та Басейною. Цей проїзд Кличко й пропонує назвати на честь Омельченка.

У пояснювальній записці згадується, що Омельченко гідний вшанування, бо був мером Києва у 1999–2006 роках, має відзнаки Герой України та Заслужений будівельник.

Водночас киянам він запам’ятався не лише відбудовою Успенського та Михайлівського соборів, але і як той, хто знищив трамвайне сполучення лівого й правого берегів, перебудував Майдану Незалежності під торговельний центр, дозволив знесення Сінного ринку і загалом за його керівництва розгорнулася неконтрольована забудова. Крім того, другий мер столиці був учасником кількох дорожніх аварій, внаслідок яких загинули дві людини. Також велика частка бюджету міста, як і витрачалася через сотні муніципальних підприємств, котрі дотепер слугують годівницями для топ-чиновників та депутатів. При зміні міського голови 2006 року, виявилось, що реальні доходи столиці на порядок вище, ніч це показувала адміністрація Омельченка. Правда "молода команда" Чорновецького незабаром перевершила всі корупційні досягнення попередників.

Нагадаємо, Омельченко помер у листопаді 2021 року на 84-му році життя.

Пропонувала придбати валюту "за вигідним курсом": На Хмельниччині банкірка обікрала вдів та дітей загиблих воїнів ЗСУ

п’ятниця, 22 вересень 2023, 20:55

У Хмельницькій області керівниця відділення банку крала гроші в родин загиблих на війні Росії проти України. Її вже затримала поліція. Підозрювана обіцяла вигідний обмін валют та депозит у банку та виманила у родичів загиблих захисників понад 5 млн грн...

Житель Харківщини продавав військовим неіснуючі позашляховики (фото)

п’ятниця, 22 вересень 2023, 19:15

Шахрай ошукав захисників майже на мільйон гривень. Слідчі оголосили підозру 31-річному жителю Лозової, який продавав неіснуючі автомобілі військовим, інформують Патріоти України. Як установило слідство, чоловік був раніше неодноразово судимим за майнов...