Китайський буддійський монастир Шаолінь, прославлений у гонконгських та американських бойовиках як місце народження бойового мистецтва кунг-фу, оголосив про те, що щодо його настоятеля Ши Юнсіня розпочато слідство за звинуваченням у розтраті та аморальній поведінці. У заяві, опублікованій у неділю в соцмережі WeChat, монастир повідомив, що справу Ши Юнсіня розслідують кілька відомств, і що він звинувачується в присвоєнні і розтраті коштів монастиря і грошей, виділених на деякі проєкти, а також у тому, що він порушував заповіді буддизму, передають Патріоти України.
«Ми прагнемо повної співпраці з владою і оперативно інформуватимемо громадськість у міру розвитку справи», – йдеться у заяві. Відразу після підтвердження інформації в китайських соціальних мережах та провідних ЗМІ прокотилася хвиля критики.
У понеділок зранку новини про арешт Ши стали найпопулярнішою темою в китайській мережі Weibo, але чутки про це поповзли ще у вихідні. У самого Ши у Weibo – 880 тис. передплатників, і на його сторінці щодня з'являлися оновлення у вигляді буддійських настанов, але після 24 липня оновлення раптом припинилися.
Як пише Bloomberg, наразі Ши Юнсінь перебуває під слідством. Шаолінь звинуватив Юнсіня в незаконному присвоєнні майна храму та порушенні буддійських заповідей – чернець підтримував сексуальні стосунки з кількома жінками і є батьком щонайменше однієї дитини.
Шаолінь, монастир з 1500-річною історією, вважається однією з колиск бойового мистецтва кунг-фу (ушу), а також місцем народження дзен-буддизму. Він розташований у горах у центральному Китаї, у провінції Хенань. У Шаолінь щороку приїжджають тисячі нових послідовників з усього Китаю та інших країн.
Ши Юнсінь був ченцем Шаоліня з 1982 року, а головою монастиря став 1999 року. А раніше він був заступником голови буддійської асоціації Китаю та депутатом Всекитайських зборів народних представників.
Саме він зумів конвертувати славу Шаоліня у комерційний успіх: при ньому була створена трупа ченців, які виступають по всьому світу з кунг-фу-шоу, при ньому ж монастир почав відкривати школи за межами Китаю, а також створив у всьому світі десятки фірм.
Наприкінці 1990-х, ставши головою громади, Ши заснував Шаоліньську торгово-промислову компанію. Його дії викликали змішану реакцію – це був перший випадок, коли буддійський монастир реєстрував права на інтелектуальну власність.
Китайські регулятори схвалили заявку лише у 2008 році. Компанія за кілька років зареєструвала понад 200 товарних знаків, пов'язаних з історією монастиря, буддизмом і бойовими мистецтвами. Під керівництвом Ши біля храму також з'явилася низка дочірніх компаній, які контролюють туристичну галузь у регіоні.
Десять років тому Ши Юнсінь вже звинувачували в тих же злочинах, що й зараз: розтраті та позашлюбних дітях, а також в отриманні дорогих подарунків від фірм і місцевої влади, зокрема позашляховика Volkswagen та мантії, розшитої золотом.
У той час у справу втрутився уряд провінції Хенань, але дійшов висновку, що доказів недостатньо для порушення справи. Однак цього разу сам монастир Шаолінь оголосив про інцидент заздалегідь, у жорсткішому і серйознішому тоні, що створило у громадськості враження, що звинувачення більше неможливо приховувати, як раніше.
В Україні – нашестя сарани: спочатку вона поширилася на тисячі гектарів у Запорізькій області, але великих комах уже помітили в інших областях. Фахівці використовують різні способи боротьби зі шкідниками, однак біолог назвав ще один можливий. Про це пи...
В автомобільному пункті пропуску «Могилів-Подільський» прикордонники зупинили чергову спробу незаконного перетинання державного кордону. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Могилів-Подільський прикордонний загін. «На виїзд з України пр...