Пошукайте по шухлядах: Дві українські монети номіналом у 10 і 15 копійок продали за шалені гроші

Монета номіналом в 15 копійок пішла на аукціоні за рекордну суму у 21 тисячу гривень. За монету номіналом у 10 копійок колекціонер виклав понад 12 тисяч гривень. Що це за монети і як вони виглядають, розповіли на аукціонному порталі Violity.com, зазначають Патріоти України.

Чим відрізняються ці монети

За рекордну суму на аукціоні була продана монета номіналом 15 копійок 1992 року. Її вартість склала 21 тисячу гривень. За 10 копійок випуску 1992 року власник вторгував 12,5 тисячі гривень.

"Україна, 15 копійок 1992 року, 1аа-43, магнітна сталь, плакована латунню. Особливість: 4 ягоди, проріз. Монета викарбувана однією з перших, в аркуші ще проріз. У пізніших монет проріз викришено", - сказано в описі до монети.

В Україні продали монету за рекордну суму: як вона виглядає

В Україні продали монету за рекордну суму: як вона виглядає

А ось монета номіналом в 10 копійок виготовлена з нестандартної заготовки. На частині гурта є сліди, які швидше за все залишилися на заготівлі.

За які монети нумізмати готові платити тисячі

Вважається, що колекціонерів цікавлять тільки рідкісні монети і яким вже дуже багато років. Але виручити пристойну суму можна і за сучасні монети. Вони просто повинні істотно відрізнятися від інших - невелика партія випуску, брак при виготовленні.

Наприклад, за монету номіналом 10 копійок 2008 року з виробничим браком колекціонери готові викласти до 250 тисяч гривень.

В Україні продали монету за рекордну суму: як вона виглядає

Перший серійний електромобіль світу з батареєю CATL третього покоління, Zeekr 001, приємно здивував реальним запасом ходу

вівторок, 6 червень 2023, 4:20

Zeekr почав комплектувати свій електроседан 001 батареями CATL CTP 3.0 Qilin, що дозволили запропонувати запас ходу понад 1000 км. Але насправді пробіг виявився ще більшим — 1032 км. Таку далекобійність продемонструвала версія Zeekr 001 WE, яка 1 червн...

Усе за планом? Роспропагандист порівняв Шебекіно зі знищеним Росією Грозним і заговорив про панічні настрої

вівторок, 6 червень 2023, 3:40

Одіозний російський пропагандист Олександр Сладков порівняв місто Шебекіно Бєлгородської області із чеченським містом Грозний, яке російська окупаційна армія знищила у 90-х роках. Також він поскаржився на мародерство серед місцевих мешканців, передають...