Зима в Україні була безсніжною і вітряною, навесні в багатьох регіонах спостерігається посуха, такі погодні умови є загрозою для майбутнього врожаю зернових. Про це йдеться в матеріалі "Апострофа", передають Патріоти України.
"Частина озимих загинула, і їх треба пересівати. Також є питання по новому врожаю, оскільки сіяти в недостатньо зволожену землю ризиковано. Проте, аграріям доводиться на це йти", - пояснив член наглядової ради Української ради бізнесу, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Михайло Соколов.
Експерт з питань аграрного сектора інвестиційної компанії Concorde Capital Андрій Передерей зазначив, що недостатня кількість вологи може привести до того, що врожайність з гектара буде меншою, ніж в минулому році.
Разом з тим, за даними Державної фіскальної служби, на 17 квітня 2020 року, зерновий експорт України склав понад 48,66 мільйона тонн, що на 8,4 мільйона тонн або 21% більше, ніж на той самий період минулого маркетингового року.
Зокрема, на вказаний період експортовано майже 18,5 мільйона тонн пшениці (на 4,5 мільйона тонн або 32,3% більше, ніж рік тому). Також на 28,3% зріс і експорт борошна. Це - загальний обсяг експорту з липня минулого року.
Останнім часом тенденція змінилася. Так, за даними Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, станом на перший тиждень квітня в порівнянні з березнем середньодобові відвантаження пшениці скоротилися втричі - з 44 тисяч тонн до 14 тисяч тонн.
Після початку повномасштабного вторгнення росії 24 лютого 2022 року в Україні діють воєнний стан та загальна мобілізація. Під час цього військовозобов'язані чоловіки, які отримують повістки, підлягають призову, і їм суттєво обмежений законний перетин д...
Деякі пенсіонери можуть отримати до 550 грн додаткової грошової допомоги від Всесвітньої продовольчої програми Організації Об'єднаних Націй (ВПП ООН). Відповідні доплати до пенсій передбачені лише за певних умов. Про це йдеться в офіційному поясненні М...