Зима в Україні була безсніжною і вітряною, навесні в багатьох регіонах спостерігається посуха, такі погодні умови є загрозою для майбутнього врожаю зернових. Про це йдеться в матеріалі "Апострофа", передають Патріоти України.
"Частина озимих загинула, і їх треба пересівати. Також є питання по новому врожаю, оскільки сіяти в недостатньо зволожену землю ризиковано. Проте, аграріям доводиться на це йти", - пояснив член наглядової ради Української ради бізнесу, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Михайло Соколов.
Експерт з питань аграрного сектора інвестиційної компанії Concorde Capital Андрій Передерей зазначив, що недостатня кількість вологи може привести до того, що врожайність з гектара буде меншою, ніж в минулому році.
Разом з тим, за даними Державної фіскальної служби, на 17 квітня 2020 року, зерновий експорт України склав понад 48,66 мільйона тонн, що на 8,4 мільйона тонн або 21% більше, ніж на той самий період минулого маркетингового року.
Зокрема, на вказаний період експортовано майже 18,5 мільйона тонн пшениці (на 4,5 мільйона тонн або 32,3% більше, ніж рік тому). Також на 28,3% зріс і експорт борошна. Це - загальний обсяг експорту з липня минулого року.
Останнім часом тенденція змінилася. Так, за даними Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, станом на перший тиждень квітня в порівнянні з березнем середньодобові відвантаження пшениці скоротилися втричі - з 44 тисяч тонн до 14 тисяч тонн.
З 1 березня проіндексують пенсії практично для всіх українців на заслуженому відпочинку. У проекті бюджету ПФУ передбачено індексацію на рівні 10%, при цьому за останніми підрахунками експертів вона може становити понад 11%. Про це йдеться у матеріалі ...
Українці, які отримують субсидію на оплату послуг ЖКГ, також можуть оформити допомогу на придбання твердого палива, зокрема, дров. Однак лише за певних умов – наприклад, якщо для обігріву житла використовується саме таке паливо. Тобто, за відсутності ц...