Українські біженці, які вимушено мешкають зараз за кордоном, не звільняються від декларування своїх доходів. Відповідний документ з усіма зазначеними даними, зокрема іноземними доходами, українці мають встигнути подати до 1 травня. Про це нагадала народний депутат, член комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна, передають Патріоти України.
За її словами, декларацію про доходи потрібно подавати у будь-якому разі — і якщо людина за кордоном працювала, і якщо отримувала матеріальну допомогу від іноземної держави чи будь-якої благодійної організації.
Що стосується оподаткування, то якщо в якості іноземних доходів декларується благодійна допомога, податки за її отримання не сплачуються (ні податок на доходи фізичних осіб, ні військовий збір).
У разі отримання інших доходів, наприклад заробітної плати, українці мають сплатити податок на доходи у розмірі 18 % від загальної суми, а також 1,5 % військового збору.Якщо подання декларації триває до 1 травня, то сплатити податки можна встигнути до 1 серпня цього року.
У разі наявності угод про уникнення подвійного оподаткування між країною, в якій перебуває біженець, та Україною (зараз діють 72 такі міжнародні угоди), то платник податків може зменшити його на суму податків, сплачених за кордоном. Але у такому разі 1,5% військового збору все одно доведеться заплатити.
Проте не всі біженці, які працюють, повинні проживаючи за кордоном сплачувати податки в українську скарбницю. Тим українцям, які отримали іноземний дохід та сплатили податки за межами України, необхідно подати довідку про суму сплаченого податку та збору, легалізовану у закордонній дипломатичній установі України в країні, де отримувався такий дохід.
Як надіслати декларацію про доходи в Україну
Українські біженці, які отримували іноземні доходи та перебувають за кордоном, можуть надіслати декларацію декількома способами:
Подавати декларацію про доходи в "Дії" поки що можуть лише ФОПи. Для інших платників податків цю функцію ще не активізовано.
Несвоєчасне подання декларації загрожує штрафом у розмірі 340 грн. Також до порушників закону застосовується адміністративна відповідальність у вигляді попередження або накладення штрафу у розмірі від 3 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 136 грн).
Виплати українцям із другою та третьою групою інвалідності не скасують. Інформація про скасування не відповідає дійсності. Про це повідомило Міністерство соціальної політики, передають Патріоти України. У відомстві наголосили, що зберігаються усі випла...
Правоохоронці повідомили про затримання адвоката, який здавав місця зберігання озброєння ЗСУ та корегував ракетні удари ворога по Дніпру та намагався виїхати з України, передають Патріоти України. "Співробітники СБУ затримали фігуранта при спробі втечі...