
Російські окупанти повністю розікрали Чорнобильську АЕС – аж до дверей. Водночас, Україна проводить ротацію персоналу станції, яку неможливо було здійснити раніше через дії окупантів. Про це в ефірі телемарафону розповів міністр енергетики Герман Галущенко, передають Патріоти України.
"ЧАЕС звільнено. Вона контролюється нашими військовими. Я ж надивився там на різні "дива", які наробили [російські] мародери. Вкрадено майже все. Вони виносили двері, зривали все, що могли зірвати. Це все відбувалося в останній день перед тим, як вони виходили", – розповів він.
При цьому міністр наголосив: ті російські військові, які перебували на станції, отримали величезні дози опромінення. Підтвердженням цьому є вчинені "з абсолютним нерозумінням того, що таке радіація" дії окупантів, які там:приймали їжу у місцях, "де зашкалює дозиметр";
"Однак солдати виконували накази своїх командирів, які відправили їх туди. І якщо виходити з точки зору людини, яка розуміє, що таке Чорнобиль, можна зробити висновки про інтелектуальний рівень усіх цих людей", – зазначив міністр. Водночас він наголосив: ЧАЕС стала "першим великим енергетичним об'єктом, повернутим під контроль України". Наразі ж там відбувається ротація персоналу, який росіяни фактично тримали в заручниках.
В Україні влітку можливе повернення планових відключень електроенергії тривалістю приблизно 2–3 години на добу в окремих містах і регіонах. Про це заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, передають Патріоти України. З...
У селі Незнанів Львівської області розпочався процес беатифікації отця доктора Станіслав Сярок, який загинув у молодому віці під час радянських репресій, передають Патріоти України. Урочистості з нагоди початку процесу відбулися 25 червня в парафії Пре...