Повернення у рідні пенати через сотню років: У лісах Чорнобиля все частіше помічають ведмедів

Вважається, що останнього ведмедя, що мешкав в українському Поліссі вбили під час Першої світової війни. В природному середовищі України ці звірі донедавна зустрічалися лише в Карпатах

У Чорнобилі фотопастки зробили кілька знімків диких ведмедів. Ведмеді були знищені в північній Київщині ще на початку ХХ століття, проте в останні роки дослідники дикої природи Чернобильського заповідника все частіше помічають їх в лісах, зазначають Патріоти України.

Вперше тварин вдалося сфотографувати в 2014 році. Цього року фотопастки також зафіксували їх перебування в цих краях. Дослідник дикої природи Сергій Гащак зазначив, що це тільки початок - ведмеді і далі будуть повертатися на землі, покинуті людьми. Натуралісти кажуть, що клишоногі заходять сюди з території сусідньої Білорусі, так би мовити на «літні вакації», розширюючи ареал кормової бази. Однак на зимівлю поки не залишались.

Вкажуть на двері: В одній із країн ЄС хочуть анулювати дозволи на проживання частині українських чоловіків

п’ятниця, 26 червень 2026, 17:30

Данія 25 червня подала законопроект, який позбавить українських чоловіків призовного віку права на тимчасовий захист у країні, передають Патріоти України . Законопроект подав міністр імміграції та інтеграції Данії Мортен Бедсков. Зміни внесуть до Спеці...

На Івано-Франківщині чоловік з інвалідністю III групи не прийшов за повісткою до ТЦК й отримав тюремний строк: У чому причина

п’ятниця, 26 червень 2026, 17:23

Військовозобов’язаний, особа з інвалідністю третьої групи, обвинувачувався у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого статтею 336 КК, — ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, передають Патріоти Ук...