Повернення у рідні пенати через сотню років: У лісах Чорнобиля все частіше помічають ведмедів

Вважається, що останнього ведмедя, що мешкав в українському Поліссі вбили під час Першої світової війни. В природному середовищі України ці звірі донедавна зустрічалися лише в Карпатах

У Чорнобилі фотопастки зробили кілька знімків диких ведмедів. Ведмеді були знищені в північній Київщині ще на початку ХХ століття, проте в останні роки дослідники дикої природи Чернобильського заповідника все частіше помічають їх в лісах, зазначають Патріоти України.

Вперше тварин вдалося сфотографувати в 2014 році. Цього року фотопастки також зафіксували їх перебування в цих краях. Дослідник дикої природи Сергій Гащак зазначив, що це тільки початок - ведмеді і далі будуть повертатися на землі, покинуті людьми. Натуралісти кажуть, що клишоногі заходять сюди з території сусідньої Білорусі, так би мовити на «літні вакації», розширюючи ареал кормової бази. Однак на зимівлю поки не залишались.

Може обернутись тюрмою: Який штраф загрожує за неявку в ТЦК за повісткою:

середа, 24 червень 2026, 16:50

Під час воєнного стану військовозобов'язаний може отримати повістку від територіального центру комплектування та соціальної підтримки. ЇЇ може бути відправлено трьома способами – особисто від групи оповіщення, в приміщенні ТЦК або рекомендованим поштов...

Не встигли добігти до укриття: У лікарні Києва померли мама і донька, поранені під час обстрілу

середа, 24 червень 2026, 16:44

В одній з лікарень Києва померла 30-річна Дарʼя Гончар та її мати, які постраждали внаслідок російського обстрілу столиці в ніч на 2 червня. Жінки не встигли добігти до укриття, повідомляє медіа "#ШОТАМ", передають Патріоти України. "17 травня ми бачил...