Повернення у рідні пенати через сотню років: У лісах Чорнобиля все частіше помічають ведмедів

Вважається, що останнього ведмедя, що мешкав в українському Поліссі вбили під час Першої світової війни. В природному середовищі України ці звірі донедавна зустрічалися лише в Карпатах

У Чорнобилі фотопастки зробили кілька знімків диких ведмедів. Ведмеді були знищені в північній Київщині ще на початку ХХ століття, проте в останні роки дослідники дикої природи Чернобильського заповідника все частіше помічають їх в лісах, зазначають Патріоти України.

Вперше тварин вдалося сфотографувати в 2014 році. Цього року фотопастки також зафіксували їх перебування в цих краях. Дослідник дикої природи Сергій Гащак зазначив, що це тільки початок - ведмеді і далі будуть повертатися на землі, покинуті людьми. Натуралісти кажуть, що клишоногі заходять сюди з території сусідньої Білорусі, так би мовити на «літні вакації», розширюючи ареал кормової бази. Однак на зимівлю поки не залишались.

Пенсія може зрости: Ось кому з українців нарахують майже 1000 грн

понеділок, 22 червень 2026, 15:10

У липні 2026 року частина українців зможе розраховувати на суттєве підвищення пенсійних виплат. При цьому деякі українці можуть отримувати підвищену пенсію завдяки державній соціальній допомозі на догляд. Вона призначається відповідно до постанови Кабі...

В Україні відчутно переписали тарифи на комуналку: Ось на яку послугу найбільше

понеділок, 22 червень 2026, 14:32

В Україні сповільнилося зростання цін – у травні 2026 року річний рівень інфляції склав 8,2% проти 8,6% у квітні. Однак комунальні послуги здорожчали. За рік – з травня 2025-го по травень 2026-го – тарифи зросли загалом на 2,1%, тоді як у квітні було 1...