Повістки через Viber: В Україні у лютому запустять новий сервіс

Повістки через Viber: в Україні у лютому запустять новий сервіс - today.ua

В Україні незабаром почнуть видавати повістки військовозобов'язаним через популярний месенджер Viber. Названо дату запуску нового сервісу передають Патріоти України.

Вже в лютому в Україні розпочне роботу сервіс автоматичного розсилання повідомлень учасникам судового процесу. Громадяни почнуть одержувати повідомлення від органів правосуддя. Порядок відправлення повідомлень, викликів до суду та повісток через Viber ухвалила Державна судова адміністрація України 23 січня.

Голова ДСА Сергій Чернуцький повідомив, що українці почнуть отримувати перші повістки до суду до месенджерів вже за кілька тижнів. Але такий спосіб оповіщення зможуть використовуватись лише в тому випадку, якщо номер українця прив'язаний до певного облікового запису в месенджері. Іншим особам суд надсилатиме повідомлення від суду через SMS, як і раніше.

Наразі розробники сервісу автоматичного розсилання повісток закінчують роботу. Виконання завдання покладено на державне підприємство "Інформаційні судові системи". У ДСА України назвали орієнтовну дату запуску нової системи розсилки повідомлень. Так, перші повістки у Viber надсилатимуть українцям з 10 лютого.

Очікується, що завдяки новому сервісу суди зможуть заощадити значну частину бюджету. Відправлення повідомлень через месенджер обійдеться майже втричі дешевше відправки SMS. Розсилка повісток через Viber скоротить витрати органів судочинства в Україні на понад 6 мільйонів гривень на рік.

Чернуцький наголосив, що відправлення повісток через месенджери відповідає нормам процесуального законодавства. Це цілком законний спосіб оповіщення учасників судового процесу. Тому такі повістки не можна ігнорувати. Повідомлення будуть суворо відстежуватись, а інформація про їх відправлення та доставку зберігатиметься в автоматизованій системі судового документообіг

Хто з українців отримає надбавку до пенсії у жовтні: Озвучено суми та кому виплатять

вівторок, 3 жовтень 2023, 11:22

У жовтні деякі категорії українців можуть отримати надбавку до пенсії. Зокрема, додаткові кошти передбачені через досягнення певного віку чи потребу в догляді. Наприклад, громадяни, яким виповнилося 80 років і більше, можуть отримати до 570 грн, переда...

Бумеранг: У РФ колишній "вагнерівець" після повернення з України заживо спалив кількох людей

вівторок, 3 жовтень 2023, 10:50

У Красноярському краї РФ екснайманець ПВК "Вагнер", який повернувся з війни проти України, підпалив будинок із людьми. Унаслідок пожежі загинули двоє людей. Про це повідомляють російські Telegram-канали, передають Патріоти України. Інцидент стався в се...