Повістки через Viber: В Україні у лютому запустять новий сервіс

Повістки через Viber: в Україні у лютому запустять новий сервіс - today.ua

В Україні незабаром почнуть видавати повістки військовозобов'язаним через популярний месенджер Viber. Названо дату запуску нового сервісу передають Патріоти України.

Вже в лютому в Україні розпочне роботу сервіс автоматичного розсилання повідомлень учасникам судового процесу. Громадяни почнуть одержувати повідомлення від органів правосуддя. Порядок відправлення повідомлень, викликів до суду та повісток через Viber ухвалила Державна судова адміністрація України 23 січня.

Голова ДСА Сергій Чернуцький повідомив, що українці почнуть отримувати перші повістки до суду до месенджерів вже за кілька тижнів. Але такий спосіб оповіщення зможуть використовуватись лише в тому випадку, якщо номер українця прив'язаний до певного облікового запису в месенджері. Іншим особам суд надсилатиме повідомлення від суду через SMS, як і раніше.

Наразі розробники сервісу автоматичного розсилання повісток закінчують роботу. Виконання завдання покладено на державне підприємство "Інформаційні судові системи". У ДСА України назвали орієнтовну дату запуску нової системи розсилки повідомлень. Так, перші повістки у Viber надсилатимуть українцям з 10 лютого.

Очікується, що завдяки новому сервісу суди зможуть заощадити значну частину бюджету. Відправлення повідомлень через месенджер обійдеться майже втричі дешевше відправки SMS. Розсилка повісток через Viber скоротить витрати органів судочинства в Україні на понад 6 мільйонів гривень на рік.

Чернуцький наголосив, що відправлення повісток через месенджери відповідає нормам процесуального законодавства. Це цілком законний спосіб оповіщення учасників судового процесу. Тому такі повістки не можна ігнорувати. Повідомлення будуть суворо відстежуватись, а інформація про їх відправлення та доставку зберігатиметься в автоматизованій системі судового документообіг

"Пункт призначення - Кобзон": У Росії окупант, який на "криваві гроші" за війну проти України купив квартиру, загинув у ДТП з дружиною і дітьми (фото)

субота, 25 березень 2023, 9:30

Росіянин Олег Боголицин із міста Мирний Архангельської області РФ разом із родиною загинув у ДТП. Нещодавно він повернувся додому з війни в Україні живим-здоровим, проте карма наздогнала окупанта навіть у рідному місті. Про ліквідацію путінського війсь...

Цибулю продаватимуть по 100 грн! Українців попередили про рекордне подорожчання овочу

субота, 25 березень 2023, 9:29

В Україні виник дефіцит цибулі, тому її вартість зросла майже вдвічі. Це пов'язано з окупацією південних територій країни. Стало відомо, що нинішні рекордні ціни на овоч далеко не межа, передають Патріоти України. Незабаром цибуля подорожчає до 100 гри...