Повістки у військкомат в Україні можуть вручати через родичів: Юрист назвав головну умову

В Україні продовжується загальна мобілізація, під час якої у громадян виникли численні питання. Стало відомо, що повістки до військкоматів можуть вручати через родичів. Ситуацію пояснив юрист Максим Шинжирбаєв, передають Патріоти України.

У квітні Кабмін розширив повноваження територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки. Повістки дозволили роздавати чоловікам незалежно від місця їх реєстрації та перебування на військовому обліку. Виявляється, що документи за військовозобов'язаних можуть отримати їхні рідні.

Відомо, що повістку вважають правильно врученою, якщо їх заповнили даними заздалегідь. Військовозобов'язаний має особисто підписати документ. Максим Шинжирбаєв наголосив, що повістки також дозволено вручати родичам потенційних призовників. Але вони мають бути повнолітніми і проживати разом із військовозобов'язаним.

Так, повістку можуть вручити батькам чоловіка, якому виповнилося 18 років, та який підлягає строковій військовій службі. Головне, щоб вони жили разом. Однак якщо військовозобов'язаний прописаний у батьків, але живе окремо від них, вони не можуть отримати повістку замість нього.

"Тільки якщо достеменно відомо, що особа там мешкає постійно", – зазначив правозахисник в ефірі 7-го телеканалу Одеси.

У суспільстві широко обговорюють можливість надсилання повісток через популярні месенджери Telegram, Viber, через платформу "Дія", поштою або за допомогою SMS. Шинжирбаєв вважає, що такі документи не вважатимуться правильно врученими.

Юрист підкреслив, що при врученні правильно оформленої повістки відмова від неї може призвести до відкриття кримінальної справи, тому що йтиметься про ухилення від мобілізації

А ви це знали? Чому у СРСР корпус телевізорів робили із дерева

неділя, 23 лютий 2025, 9:50

У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...

Літній час 2025: Українцям пояснили, чи буде традиційне переведення годинників навесні

неділя, 23 лютий 2025, 9:45

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...