Повністю безкоштовно: У Мінкульті анонсували програму мандрів Україною для школярів

Нині для поїздок в межах країни українські школярі користуються окремими пільгами, зокрема на залізниці.

Міністр культури, молоді і спорту Володимир Бородянський в інтерв’ю заявив, що з наступного року в Україні має запрацювати так звана програма «мобільності» школярів, що передбачає мандри учнів Україною коштом державного бюджету, передають Патріоти України.

«Це програма, ми її так назвали, «мобільності» школярів. Це програма, коли діти з різних регіонів України будуть мандрувати Україною. Кожна п’ята школа буде задіяна в цій програмі в наступному році», – сказав Бородянський.

Він висловив упевненість, що програма, яка підтримана президентом і урядом, буде також затверджена в бюджеті. «Вони (школярі – ред.) не просто побачать Україну, вони, повернувшись у свій клас, у свою школу, будуть про це розповідати, це буде частиною їхнього завдання. Це більше ніж просто мандрування», – додав міністр.

Нині для поїздок в межах країни українські школярі користуються окремими пільгами, зокрема на залізниці. У поїздах «Укрзалізниці» діти віком від 6 до 14 років здійснюють поїздки у пасажирських вагонах всіх категорій з оплатою вартості проїзду у розмірі 75% вартості проїзду дорослого пасажира. Діти віком до 6 років, які не займають окремого місця, мають право на безоплатний проїзд. Перевезення дітей здійснюється впродовж року, без обмеження кількості поїздок, втім найбільше таких поїздок зазвичай відбувається у час шкільних канікул.

А ви це знали? Чому у СРСР корпус телевізорів робили із дерева

неділя, 23 лютий 2025, 9:50

У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...

Літній час 2025: Українцям пояснили, чи буде традиційне переведення годинників навесні

неділя, 23 лютий 2025, 9:45

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...