Вчені вивчають вплив кокаїну на акул, оскільки контрабандисти викидають величезну кількість наркотиків у води біля берегів Флориди. Про це пише livescience.com, передають Патріоти України.
Морський біолог Том Гірд розслідував таємницю у рамках нового телесеріалу "Кокаїнові акули". Він стежив за повідомленнями рибалок із Флориди, які стверджували, що бачили "наркозалежних" акул, які поводяться дуже дивно.
У документальному фільмі дослідники помітили, одну акулу-самку, яка пливла, "наче притиснута". В іншому випадку була помічена піщана акула, що плавала вузькими колами, наче вона за чимось ганялася, але там нічого не було.
Науковець провів низку експериментів разом із дослідником із Університету Флориди Трейсі Фанарою. Вони кинули підроблені пакети з наркотиками, які швидко привернули увагу акул. Гірд описав, як вони симулювали викид кокаїну через нервову систему акул за допомогою висококонцентрованої кульки риб'ячого порошку, щоб спричинити масивну реакцію дофаміну.
"Я думаю, у нас є потенційний сценарій того, який це б могло мати вигляд, якби ви давали акулам кокаїн", - сказав він. "Ми дали їм те, що я вважаю за найкращу річ. Це підпалило їхні мізки. Це було божевільно."
Однак він визнав, що експеримент не дає відповіді на найголовніше запитання: "Ми не маємо уявлення, що кокаїн може зробити з акулою".
Він додав, що одна і та ж хімічна речовина може по-різному впливати на різні види риб. "Тому ми навіть не можемо сказати, що це базовий рівень, і рухатися далі", - сказав він.
У Черкасах тренерка дитячого танцювального гуртка, який діяв на базі школи № 20, зібрала кошти на поїздку дітей до Грузії, однак, за словами батьків, програла їх у казино. Про інцидент повідомили батьки вихованців гуртка до місцевого видання 18000. Под...
В водоймах України майже немає гігантських сомів, вага яких перевищувала б 100 кілограмів, бо їх виловлюють у дрібнішій вазі. Про це розповіла іхтіолог Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України Юлія Куцоконь, передають Патріоти України. Вона...