Поводиться наче людина: Канадські науковці створили робота-гуманоїда під управлінням ШІ (відео)

Руки робота нагадують людські і зовні та за функціоналом

Занепокоєння не варто – поки що андроїда навчають люди, і він повністю залежить від їхніх знань та команд.

Канадська компанія Sanctuary AI представила нового робота гуманоїда Phoenix, який здатний виконувати різні види робіт за допомогою штучного інтелекту, повідомляє New Atlas. Phoenix є шостим поколінням роботів загального призначення (GPR), створених Sanctuary AI, і працює на основі унікальної системи управління Carbon, яка надає йому людиноподібного інтелекту і дозволяє йому виконувати сотні завдань, затребуваних у більш ніж дюжині різних галузей.

Зростання робота 170 см, а все становить 70 кг, тобто він за розміром із середньої людини. Поки що Phoenix не такий сильний, як люди і може піднімати лише 25 кг, а так само неспішно пересуватися з пішохідною швидкістю 5 км/год.

Натомість він має революційні роботизовані руки з підвищеним ступенем свободи (на 20 маніпуляцій), які конкурують зі спритністю людської руки. А ще робот оснащений гаптичною технологією, що імітує відчуття дотику.

Управління андроїдом відбувається за рахунок когнітивної архітектури Carbon – це програмна платформа для роботів загального призначення. Вона інтегрує сучасні технології штучного інтелекту, щоб переводити природну мову в дію у реальному світі. Система дозволяє Phoenix думати та діяти так, щоб виконувати завдання як людина.

Вона також використовує символічне та логічне міркування у поєднанні з сучасними LLM (великими мовними моделями, як ChatGPT), специфічними для предметної області. Carbon використовує фотореалістичні та фізично реалістичні симуляції для навчання роботів.

Компанія Sanctuary AI провела тижневе пілотне випробування свого робота в магазині Canadian Tire Corporation, заявивши, що Phoenix правильно виконав 110 завдань, пов’язаних із роздрібною торгівлею, включаючи вибірку, упаковку, прибирання, маркування, складання та інші зовсім не прості для роботів минулого покоління завдання.

Поки що рухам робота вчить досвідчений оператор, але надалі дослідники хочуть, щоб Phoenix сам умів швидко навчатися нових навичок.

Об'єднати всі чемпіонські пояси: Ф'юрі і Усик нарешті підписали контракт на бій

субота, 30 вересень 2023, 1:45

Чемпіон WBC в суперважкій вазі Тайсон Ф'юрі і володар титулів WBA, WBO, IBO і IBF Олександр Усик підписали контракт на бій. "Цієї сенсаційної новини чекали шанувальники спорту в усьому світі. Чемпіон світу в суперважкій вазі за версіями WBC і Lineal Та...

Губернатор оголосила надзвичайний стан: Нью-Йорк потерпає від сильної повені (відео)

п’ятниця, 29 вересень 2023, 22:51

За інформацією Національної метеорологічної служби (NWS), близько 8,5 мільйонів жителів Нью-Йорку опинились під загрозою повені, оскільки переповнені каналізаційні системи не в змозі ефективно відводити дощову воду. Про це повідомляє The Guardian, пере...