Повинна мати гербову печатку: Адвокат розповів, чому звичайні працівники ТЦК не мають права підписувати повістку

Згідно слів глав Нацполіції, його підлеглі не будуть вручати повістки військовозобов’язаним, оскільки не мають на це повноважень.

Даний факт підтверджує і адвокат Роман Сімутін.

Згідно з його роз'ясненням, і відповідно до пункту 31 постанови Кабміну від 16 травня 2024 № 560 повістки мають право вручати:

  • представники ТЦК — в межах адміністративної території, на яку поширюється повноваження відповідного ТЦК;
  • представники структурних підрозділів районних, міських держадміністрацій (військових адміністрацій) — в межах адміністративної території, на яку поширюється повноваження відповідної адміністрації;
  • представники виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах рад — в адміністративних межах населених пунктів та територій, на які поширюється повноваження відповідних виконавчих органів;
  • представники підприємств, установ, організацій — на території підприємств та в місцях виконання працівниками робіт.

Також Роман Сімутін звертає увагу на те, що пункт 32 постанови Кабміну № 560 чітко визначає, що особи, які мають право здійснювати заходи оповіщення на території області повинні мати Посвідчення особи, уповноваженої вручати повістки.

Таке посвідчення видається головою обласної, Київської та Севастопольської міської, районної, міської держадміністрації (військової адміністрації), яке засвідчується його особистим підписом та скріплюється гербовою печаткою.

Посвідчення дійсне на території адміністративно-територіальної одиниці, керівником якої видано посвідчення, у разі пред’явлення паспорта громадянина (посвідчення офіцера, військового квитка).

«Тобто, будь-який працівник ТЦК або особа у формі не має повноважень вручити повістку, якщо він не має Посвідчення особи, уповноваженої вручати повістки», — підкреслює адвокат.

При цьому, при врученні повістки, крім Посвідчення особи, уповноваженої вручати повістки, працівник ТЦК повинен показати вам своє посвідчення офіцера або військовий квиток, а представники структурних підрозділів держадміністрацій, виконавчих органів рад — свій паспорт.

«Якщо вам намагається вручити повістку особа, яка не має Посвідчення особи, уповноваженої вручати повістки, то такі її дії є незаконними та можуть бути оскаржені у суді. Відповідно, якщо повістку вам вручає неуповноважена особа, ви відмовляєтесь її отримувати, але на вас все одно складають Акт відмови від отримання повістки та здійснюють адмінзатримання та доставку до ТЦК, то є всі підстави оскаржити такі дії працівників ТЦК та поліції у судовому порядку та визнати їх протиправними», — пише адвокат у своєму акаунті в соціальній мережі.

У суді така посадова особа ТЦК буде повинна доводити наявність у неї Посвідчення особи, уповноваженої вручати повістки.

Будуть проблеми: Нардеп розповів про індексацію пенсій у березні

п’ятниця, 22 листопад 2024, 23:40

Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...

На Полтавщині чоловік відмовився отримувати повістку і викликав поліцію: Історія отримала продовження

п’ятниця, 22 листопад 2024, 22:40

На Полтавщині засудили чоловіка, який відмовився від мобілізації. Суд призначив йому 3 роки позбавлення волі.Про це стало відомо з вироку Лубенського районного суду Полтавської області, повідомляє ТСН. Раніше його визнали придатним до служби, передають...