
Правоохоронці затримали диверсанта російських спецслужб, який підпалив електропідстанції на півдні Одещини.
Дослівно прокуратура: "…громадянину Республіки Молдова повідомлено про підозру у диверсії, вчиненій в умовах воєнного стану".
Деталі: За даними слідства, російські спецслужби планували диверсійні акти на об’єктах критичної інфраструктури в Одеській області. До цієї діяльності вони залучили громадянина сусідньої країни, який мав посвідку на постійне проживання в Україні.
В середині квітня 2024 року він вилив 5 каністр із бензином на технологічне обладнання двох місцевих електропідстанцій, чим спровокував там пожежі.
Тоді відбулось загоряння силових трансформаторів, які забезпечують електроживлення восьми населених пунктів регіону та понад 14 тисяч абонентів – клієнтів, закладів охорони здоров’я та об’єктів водо-, тепло-, газопостачання.
В результаті пожежі обладнання було знищено, а електропідстанції виведені з ладу.
В якості винагороди за свої "послуги" диверсант розраховував отримати 2 тисячі доларів США, але не встиг – його затримали "по гарячих слідах".
Суд задовольнив клопотання сторони обвинувачення і арештував підозрюваного.
Також тривають слідчі дії щодо встановлення інших осіб, причетних до злочинної діяльності.
Столиця України частково знеструмлена. Діють аварійні відключення, повідомив місцевий оператор електромереж ДТЕК вранці в четвер, 25 червня, передають Патріоти України. "Лівий берег Києва: за командою Укренерго застосовані екстрені відключення. Просимо...
У Міністерстві юстиції росії заявили, що співжиття громадян без офіційної реєстрації шлюбу нібито може становити «загрозу національній безпеці», передають Патріоти України. Про це заявив заступник міністра юстиції Вадим Баланін під час виступу на Петер...