Президент підписав закон, покликаний зупинити знищення карпатських лісів

Президент Володимир Зеленський заборонив суцільну вирубку ялицево-букових лісів, повідомляють Патріоти України з посиланням на сайт Верховної Ради. Закон передбачає введення заборони на суцільну вирубку ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону. Такий же мораторій діяв до 2011 року.

У пояснювальній записці до закону йдеться про те, що після припинення дії попереднього документа екологічна ситуація в Карпатах значно погіршилася.

Автори законопроєкту вважають, що він вдосконалює заходи з охорони ялицево-букових лісів від вирубки як у підприємницьких, так і оздоровчих цілях.

Зазначимо, що мораторій стосується будь-якої вирубки карпатських дерев незалежно від цілей.

«Це дозволить уникнути ситуацій, коли під виглядом проведення санітарних рубок, суцільним методом вирубується значна частина піхто-букових деревостанів», – наголосили автори закону.

Нагадаємо, що законопроєкт про заборону суцільних рубок ялицево-букових карпатських лісів депутати ухвалили в першому читанні ще в квітні минулого року, ще при старому правлячому режимі. Шкода що до осьаточного затвердження закону пішло більше півроку. 30 жовтня 2019 року парламентарії підтримали проєкт закону в цілому. 5 листопада його направили на підпис президенту.

Її знали мільйони: Померла знаменита актриса - зірка радянського кіно (фото)

п’ятниця, 13 грудень 2019, 14:18

Катерина Дурова померла в Москві. Про смерть дочки культових акторів Льва Дурова та Ірини Кириченко стало відомо 13 грудня, передають Патріоти України. За словами представників Театру на Малій Бронній, де Дурова служила до кінця своїх днів, актриса пом...

Обставини змушують: Директор Софії Ротару розповів, чому співачка повернулася на велику сцену

п’ятниця, 13 грудень 2019, 13:44

Cофія Михайлівна не так багато заробляє, як більшість думає. Народна артистка Софія Ротару порадувала нещодавно шанувальників, виступивши, всупереч очікуванням хейтерів, на «Пісні року». Її появи на сцені чекали з нетерпінням, так як до цього співачка ...