Президент підписав закон, покликаний зупинити знищення карпатських лісів

Президент Володимир Зеленський заборонив суцільну вирубку ялицево-букових лісів, повідомляють Патріоти України з посиланням на сайт Верховної Ради. Закон передбачає введення заборони на суцільну вирубку ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону. Такий же мораторій діяв до 2011 року.

У пояснювальній записці до закону йдеться про те, що після припинення дії попереднього документа екологічна ситуація в Карпатах значно погіршилася.

Автори законопроєкту вважають, що він вдосконалює заходи з охорони ялицево-букових лісів від вирубки як у підприємницьких, так і оздоровчих цілях.

Зазначимо, що мораторій стосується будь-якої вирубки карпатських дерев незалежно від цілей.

«Це дозволить уникнути ситуацій, коли під виглядом проведення санітарних рубок, суцільним методом вирубується значна частина піхто-букових деревостанів», – наголосили автори закону.

Нагадаємо, що законопроєкт про заборону суцільних рубок ялицево-букових карпатських лісів депутати ухвалили в першому читанні ще в квітні минулого року, ще при старому правлячому режимі. Шкода що до осьаточного затвердження закону пішло більше півроку. 30 жовтня 2019 року парламентарії підтримали проєкт закону в цілому. 5 листопада його направили на підпис президенту.

Хіти тижня. Його вік залишається загадкою: Українські археологи знайшли стародавній човен

четвер, 13 серпень 2020, 19:30

​Довжина човна становить 9 метрів, ширина - 80 сантиметрів. У піднятті човна брали участь не тільки археологи, а й місцеві жителі. Розбивка розкопу почалася 5 днів тому, а активна фаза експедиції тривала три дні. Археологи розповіли, що в процесі робот...

Українська молодь не терпітиме жодного кривавого диктатора поряд: Студенти КНУ ім. Тараса Шевченка вимагають позбавити Лукашенка звання почесного доктора

четвер, 13 серпень 2020, 19:10

Злочини поліцаїв білоруського Бацьки вразили волелюбних українців у саме "майданівське" серце. Звірств таких масштабів Україна не бачила у доленосну зиму 2013-14 років, частки таких звірств стало досить для повалення режиму Януковича. Випускниця Київсь...