Про колишнє життя можна забути? Вчені знайшли незвичайний наслідок COVID-19 у пацієнтів, які перехворіли

Одним з головних наслідків коронавірусу після одужання людини є втома. Більше половини людей, що видужали, повідомляли про цю ознаку. Про це повідомляється у дослідженні журналу MedRxiv, передають Патріоти України.

В ірландській лікарні вивчили історії 128 людей, які видужали від COVID-19. У всіх у них були різні ступені тяжкості перебігу хвороби. У результаті з'ясувалося, що 52 % учасників відчували втому протягом десяти тижнів після одужання.

Підсумок не залежав від самопочуття під час хвороби. Вчені відзначили, що не мало ніякого значення, чи була людина в лікарні, чи ні. Найбільше відчували втому жінки, їх 67% з усіх тих, хто спостерігався.

Люди, які раніше страждали від депресії, також дуже швидко втомлювалися після одужання. За словами авторів дослідження, для оцінки впливу COVID-19 пацієнтів у довгостроковій перспективі необхідно провести додаткову роботу.

До речі, дуже сильну втому після хвороби викликає також пневмонія і залозиста гарячка. Занепад сил і слабкість не проходять навіть після тривалого відпочинку.

Непереможна нога: У Баку українець Донченко швидким нокаутом здолав шведського суперника в рамках UFC (відео)

субота, 27 червень 2026, 20:11

У суботу, 27 червня, у столиці Азербайджану український боєць-півсередньовагик Данило Донченко (14-2) у рамках турніру UFC Fight Night 280, провів бій із Теодором Берггреном (8-4) зі Швеції і достроково переміг його у другому раунді, передають Патріоти...

Ц повітрі нестерпний запах пожежі: Київ та Вишгород задихаються від смогу, що відбувається в атмосфері Київщини (відео)

субота, 27 червень 2026, 19:29

У Києві та Вишгороді суттєво погіршується стан повітря. Містяни скаржаться, що у повітрі стоїть запах горілого і нічим дихати, особливо під вечір. Про це люди пишуть у соцмережах, передають Патріоти України. . Нині Київ перебуває на 68 місці у світово...