Про колишнє життя можна забути? Вчені знайшли незвичайний наслідок COVID-19 у пацієнтів, які перехворіли

Одним з головних наслідків коронавірусу після одужання людини є втома. Більше половини людей, що видужали, повідомляли про цю ознаку. Про це повідомляється у дослідженні журналу MedRxiv, передають Патріоти України.

В ірландській лікарні вивчили історії 128 людей, які видужали від COVID-19. У всіх у них були різні ступені тяжкості перебігу хвороби. У результаті з'ясувалося, що 52 % учасників відчували втому протягом десяти тижнів після одужання.

Підсумок не залежав від самопочуття під час хвороби. Вчені відзначили, що не мало ніякого значення, чи була людина в лікарні, чи ні. Найбільше відчували втому жінки, їх 67% з усіх тих, хто спостерігався.

Люди, які раніше страждали від депресії, також дуже швидко втомлювалися після одужання. За словами авторів дослідження, для оцінки впливу COVID-19 пацієнтів у довгостроковій перспективі необхідно провести додаткову роботу.

До речі, дуже сильну втому після хвороби викликає також пневмонія і залозиста гарячка. Занепад сил і слабкість не проходять навіть після тривалого відпочинку.

Директор команди Олександра Усика приголомшив заявою про завершення кар'єри непереможного українця

середа, 24 червень 2026, 19:25

Український непереможний боксер, чемпіон світу Олександр Усик може завершити свою кар'єру в найближчі дні. Заяву щодо цього зробив директор його команди Сергій Лапін. За його словами, наразі рішення не було прийнято. Водночас наразі команда Усика веде ...

Коли легенди оживають: Над цетром Лондоном пролетів 8-метровий дракон (відео)

середа, 24 червень 2026, 19:11

Стримінговий сервіс HBO Max влаштував вражаючу акцію на честь виходу третього сезону серіалу Дім Дракона — приквела культової Гри престолів. Гігантський дракон пролетів над Лондонським Тауером. Компанія Airstage відтворила Сіракса — одного з найвпізнав...